Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Ełk: AZS Politechnika triumfuje w I Mazurskim Turnieju

Ełk: AZS Politechnika triumfuje w I Mazurskim Turnieju

Ełk

Dziś w Ełku zakończy się I Mazurski Turniej Siatkówki o Puchar Burmistrza Miasta. Najlepsza okazała się Politechnika, która dziś przypieczętowała sobie zwycięstwo w meczu z AZS Olsztyn. Drugie miejsce zajął Jastrzębski Węgiel, a trzecie Delecta Bydgoszcz.

Mecz ropoczął się wyrównanie. Dopiero przy stanie 4:4 uciekać Olsztynowi zaczęła Politechnika. W drużynie AZS panowało słabe przyjęcie, a po bloku na Tomaszu Tomczyku było już 11:7 dla warszawian. Wciąż olsztyńscy zawodnicy słabo przyjmowali, co skutkowało powiększeniem przewagi do 5 punktów. Politechnika wciąż szła za ciosem i po asie Wojciecha Włodarczyka było 21:13 dla stołecznych siatkarzy. Ostatecznie Politechnika wygrała tego seta do 16.

Początek drugiego seta znów był wyrównany. Znów o swojej zagrywce dał znać Wojciech Włodarczyk zdobywając drugiego asa w meczu. Na pierwszą przerwę techniczną zawodnicy zeszli przy stanie 8:7 dla Olsztyna, po udanym bloku Dawida Guni. Przewaga AZS Olsztyn rosła, a pomógł w tym Kapelus , który zaatakował w aut. Do tego doszedł ładny atak Siezieniewskiego i przewaga siatkarzy z Warmii i Mazur wynosiła trzy punkty. Stołeczni zawodnicy zdołali jednak wyrównać. Jednak po kilku nieudanych akcjach, w tym m.in. ataku w aut Króla oraz bloku na Kapelusu to Olsztyn wygrał tego seta do 23.

W trzecim secie do stanu 4:4 toczyła się równa gra punkt za punkt. Wtedy dał o sobie znać Paulo , który przyczynił się do zdobycia dwóch kolejnych punktow dla Olsztyna. Dwupunktowa AZS Olsztyn utrzymywała się przez większość seta. Pod koniec Politechnika zdołała wyrównać, ale konsekwentnie zagrał AZS UWM i to on wyszedł na prowadzenie w tym meczu.

Czwarty set to przewaga Politechniki. Po bloku Karola Kłosa było już 13:10 dla warszawian. Po autowej zagrywce jednego z olsztyńskich zawodników nastąpiła druga przerwa techniczna, na którą siatkarze zeszli przy stanie 16:12 dla Politechniki. Po regulaminowym czasie przewaga AZS z Warszawy wciąż pogłębiała się. Konsekwencją tego było wysokie zwycięstwo do 19, a w tym czasie doskonale zagrał Jan Król .

Kolejnego już tie – breaka w tym turnieju lepiej rozpoczęli zawodnicy Politechniki. Po pięknej obronie defensywnych siatkarzy z Warszawy, piłkę skończył Kapelus . Było już 8:6 dla stołecznych siatkarzy, kiedy dał o sobie znać Brazylijczyk Marcelo. Dzięki niemu Olsztyn zdobył dwa punkty i doprowadził do remisu. Jednak od tego czasu znów lepiej zaczęła grać Politechnika i zdobyła trzy punkty z rzędu. Przy stanie 11:13 dwunasty punkt zdobył Paulo , asem serwisowym, jednak było to ostatnie oczko olsztynian w tym meczu. Przegrali do 12.

AZS UWM Olsztyn – Politechnika Warszawska
(16:25, 25:23, 25:23, 19:25, 12:15)

Składy drużyn:

AZS UWM Olsztyn: Kowalczyk, Tomczyk, Paulo, Oczko, Józefacki, Marcelo, Andrzejewski (libero) oraz Siezieniewski, Winnik, Gunia.

AZS Politechnika Warszawska: Gałązka, Król, Radomski, Kłos, Włodarczyk, Kapelus, Milczarek (libero) oraz Maciejewicz, Buszek, Szulik

W drugim meczu Jastrzębski Węgiel bez większych problemów pokonał Delectę Bydgoszcz 3:0 i tym samym wywalczył drugie miejsce w turnieju.

Jastrzębski Węgiel – Delecta Bydgoszcz 3:0