Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Do złota jeden krok…

Do złota jeden krok…

fot. archiwum

Chciałem powtórki sprzed 26 lat, medalu naszych siatkarzy. Chciałem żeby nasi ograli w półfinale Bułgarię, tak jak trzy lata temu na mistrzostwach świata w Japonii, czy tak jak właśnie ponad ćwierć wieku temu w NRD.

Chciałem, by historia zatoczyła koło, ale nie do końca. I właśnie wczoraj to „nie do końca" się wydarzyło.Pierwszy krok zrobili Polacy. Wygrali z Bułgarią jeszcze lepiej niż 26 lat temu, czy nawet trzy lata temu. Naszym wyszedł mecz sezonu, a Bułgarzy byli tylko tłem. Polska wygrała 3:0 i zapewniła sobie już co najmniej srebro.

W kole historii namieszali Francuzi, którzy po niesamowitym meczu pokonali Rosję 3:2. A 26 lat temu o złoto grali z nami właśnie Rosjanie. Wracając jednak do Turcji to dwie drużyny z tej słabszej niby grupy utarły nosa mocniejszemu zestawieniu. A Bułgarzy tak narzekali, że Polacy mieli łatwiejszą drogę. W sumie, to niech się cieszą, że nie grali po naszej stronie drabinki, bo mogliby w ogóle do półfinałów nie wejść. A weszli i dziś zagrają o brąz.

Nas jednak bardziej interesuje mecz ostatni. Mecz o złoty medal, w którym nie zagramy z odwiecznym rywalem – Rosją, ale z Francuzami. Szanse na złoto mamy więc spore. Dlatego choćby, że już na otwarcie turnieju w Izmirze Francuzów pokonaliśmy. Wygraliśmy z nimi także w Gdyni w eliminacjach do mistrzostw świata. Krótko mówiąc – podobnie jak Bułgaria – Francja nam leży.Uważać musimy tylko na jedno – dekoncentracje. Na kilka godzin musimy zapomnieć, że mamy sukces, srebrne medale. Musimy zagrać tak, jakbyśmy grali o wyjście z grupy, jakby to był pierwszy mecz tego turnieju. Musimy zapomnieć też o poprzednim finale, w którym graliśmy. W Japonii z Brazylią. Jeśli nasze podejście się nie powtórzy, jeśli zagramy tak jak z Bułgarią, to staniemy na szczycie. Złoty medal jest na wyciągnięcie ręki i jak nigdy, teraz mamy duże szanse go złapać. Wystarczy zrobić jeszcze krok, jeden najważniejszy krok.

Skomentuj :
Jeden krok do złota – wpis na blogu Marcina Lwa

źródło: marcinlew.blox.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved