Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Włoszki lepsze od Polek

Włoszki lepsze od Polek

x - [stare] Polska (K)

Polskie siatkarki doznały drugiej porażki podczas  towarzyskiego turnieju Vital Nature Cup, rozgrywanego w Weronie. Reprezentantki Polski przegrały w czterech setach z gospodyniami turnieju. Wczoraj podopieczne Jerzeg Matlaka uległy Serbii 2:3.

Polki bardzo dobrze zaprezentowały się w pierwszym secie. Szybko objęły kilkupunktową przewagę i nie oddały jej do końca, wygrywając 25:20.  W drugiej partii role się jednak odwróciły i to Włoszki dyktowały warunki na parkiecie. Polki nie potrafiły powstrzymać rozpędzonych gospodyń i uległy do 13. Trzecia odsłona była najbardziej wyrównaną. Na samym poczatku prowadzenie objeły rywalki, jednak podopieczne Jerzego Matlaka zniwelowały przewagę i prowadziły wyrównaną grę. Ostatecznie triumfowały jednak Włoszki 25:22 i objęły prowadzenie w całym spotkaniu 2:1. Czwarty, i jak się później okazało ostatni, set spotkania od prowadzenia 3:5 rozpoczęły Polki. Później do głosu doszły reprezentantki Italii, które przewyższały nasze zawodniczki w każdym elemencie i ostatecznie wygrały 25:16 a całe spotkanie 3:1. Była to już druga porażka Polski, podczas turnieju w Weronie.

Włochy – Polska 3:1
(20:25; 25:13; 25:22; 25:16)

Polska: Barańska, Sadurek, Dziękiewicz, Jagieło, Kaczor, Bednarek, Zenik (libero)

Włochy: Lo Bianco, Aguero, Piccinini, Del Core, Barazza, Gioli, Cardullo (libero)

źródło: inf. własna, reprezentacja.net