Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Murowany(a) faworyt

Murowany(a) faworyt

fot. archiwum

Po spadku siatkarek AZS AWF Poznań do II ligi nadzieje na odrodzenie mocnej drużyny przeniosły się do pobliskiej Murowanej Gośliny. Miejscowy KS zmontował ciekawy skład ze znanymi nazwiskami i chce rozpocząć mozolną drogę na szczyty.

Nasz zespół to mieszanka doświadczenia z młodością. Obok tak znanych zawodniczek jak Beata Strządała, Irina Archangielska, Paulina Chojnacka i Paulina Dutkiewicz wystąpią 17-latki. Chciałem, żeby tych pierwszych było jeszcze więcej, ale nie jest łatwo namówić siatkarki do gry w II lidze. Rywalki nie mają na pewno takich gwiazd, ale mają bardziej wyrównane składy – przyznał trener Marek Mierzwiński, który w poprzednim sezonie był o krok od awansu do LSK z Piastem Szczecin.

Awans z II do I ligi nie jest formalnością, ponieważ po rozgrywkach grupowych trzeba się zmierzyć ze zwycięzcami innych grup w turnieju finałowym. – Rozmawiamy i marzymy o awansie, ale w sporcie nie można niczego zaplanować. Nie ma co jednak ukrywać, że zespół stworzyliśmy z myślą o kolejnych sezonach. Tak, aby w przyszłości nie doprowadzać do rewolucji kadrowej, tylko skoncentrować się na korektach i wzmocnieniach – tłumaczył Mierzwiński.

Najbardziej KS Murowana Goślina powinien obawiać się Wisły Kraków i Szóstki Biłgoraj, ale to zmartwienie na drugą część rozgrywek. Na razie następczynie poznańskich akademiczek (łącznikiem z tamtą drużyną jest libero Natalia Narożna) czekają gry kontrolne w turniejach w Toruniu, Słupsku i Pucharze Polski. W minioną środę KS wygrał we własnej hali sparing z CHTPS Chodzież 3:1 (22:25, 25:21, 25:16, 25:11). Pierwszy ligowy mecz rozegra on w ostatni weekend września w Policach, a w sobotę 3 października będzie podejmować Pałac II Bydgoszcz.Autorem tekstu jest Radosław Patroniak

źródło: Głos Wielkopolski, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved