Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Vital Nature Cup: Łatwe zwycięstwo Włoszek

Vital Nature Cup: Łatwe zwycięstwo Włoszek

Włochy

W drugim meczu dzisiejszego dnia w Weronie naprzeciw siebie stanęły gospodynie turnieju Włoszki oraz Belgijki. Ekipa Azzurro nie dała szans rywalkom i pokonała je nadspodziewanie łatwo w trzech setach - czytamy w relacji serwisu reprezentacja.net.

Pierwszy set rozpoczyna się pozytywnie dla Włoszek, które prowadzą świetnie dysponowane Belgijki próbują dotrzymać kroku rywalkom, ale ekipa Italii szybko obejmuje prowadzenie 11:6. Ataki Vandesteene i Vindevoghel zmniejszają nieco przewagę Włoszek (11:8). Wtedy jednak asem popisuje się Bosetti (13:9). De Carne oraz Leys biorą na siebie ciężar zdobywania punktów (15:10). Wtedy do akcji wkracza Gioli i szybko rozstrzyga seta na korzyść swojej drużyny 25:18.

Ekipa Azzurro otwiera drugiego seta mocno od prowadzenia 3:0. Po holenderskiej stronie siatki broni nie składają Leys oraz Vindevoghel (6:4). Do walki włącza się jednak Aguero i po chwili gospodynie prowadzą już 12:5. Ciężar zdobywania punktów próbuje jeszcze wziąć na siebie De Carne , ale nie jest w stanie przeciwstawić się Włoszkom (22:7). Rozpędzone gospodynie są nie do zatrzymania, a ostatni punkt w tej partii zdobywa Bosetti . Włochy wygrywają 25:11.

Trzecią partię Włoszki rozpoczynają dobrze prowadzone przez Picinini (3:1). Belgia odpowiada atakami Vindevoghel i zmniejsza nieco swoje straty (6:4). Dzięki punktom zdobytym przez Aguero Włoszki prowadzą na pierwszej przerwie technicznej 8:5. De Carne popisuje się blokiem na Bosetti i gospodynie prowadzą już tylko dwoma punktami (9:7). Znowu jednak sprawy w swoje ręce bierze Aguero, a Picinini rewanżuje się De Carne i zatrzymuje ją blokiem (18:10). Vindevoghel nie radzi sobie w obronie (21:18). Ortolani popisuje się asem serwisowym i gospodynie zwyciężają 25:13.

* Autor relacji: Anna Radziwiłowicz (Reprezentacja.net)

Włochy – Belgia 3:0
(25:18, 25:11, 25:13)

Włochy: Piccinini, Arrighetti, Lo Bianco, Bosetti, Gioli, Agureo, Cardullo (libero)
Belgia: Aelbrecht, Dirickx, Leys, Vindevoghel, De Carne, Vandesteene, Szczygielska (libero)

źródło: reprezentacja.net