Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Sparingowe mecze Czarnych Radom

Sparingowe mecze Czarnych Radom

RCS Czarni Radom

Drużyny seniorów oraz juniorów Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni Radom rozegrały w czwartek mecz sparingowy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rrekreacji w Radomiu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 w setach dla seniorów Czarnych Radom.

Przez większość spotkania przewyższali oni swych młodszych kolegów doświadczeniem. Pierwszy set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem seniorów 25:14. W drugiej odsłonie meczu rozgorzała zacięta walka o każdy punkt, set obfitował w wiele kombinacyjnych akacji z obu stron, lecz ostatecznie juniorzy przegrali go 23:25. Trzeci set to ponownie wyraźna dominacja zespołu II-ligowego, który rozstrzygnął go na swą korzyść wygrywając 25:16. W czwartej partii ponownie lepsi okazali się seniorzy i tylko w ostatnim, piątym secie juniorzy potrafili się zmobilizować, grając konsekwentnie w ataku i zagrywce, i wygrać go 25:23.

Drużyna seniorów Czarnych Radom, której trenerem jest Jacek Skrok, rozegrała kolejny mecz sparingowy będący przygotowaniem zespołu do zbliżających się rozgrywek o mistrzostwo II ligi.

Zespół juniorów Czarnych Radom przygotowuje się do rozgrywek w ramach I ligi Mazowsza, które rozpoczynają sie 17 września. Pierwszym rywalem radomskiej drużyny będzie II zespół juniorów Metro Warszawa. Spotkanie odbędzie się 17 września o godzinie 19:00 w V Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Tragutta w Radomiu.

W drużynie prowadzonej przez trenera Andrzeja Sitkowskiego zadebiutowało trzech nowych zawodników. Szymon Romać – atakujący oraz dwaj przyjmujący Łukasz Łapczyński i Piotr Orczyk. Wszyscy trzej rozegrali dobre spotkanie i dobrze wkomponowali się do drużyny wicemistrzów Polski Kadetów.

Seniorzy RCS Czarni Radom – Juniorzy RCS Czarni Radom 4:1
(25:14, 25:23, 25:16, 25:20, 25:23)

Seniorzy RCS Czarni Radom: Kalita, Kleczaj, Obremski, Staniec, Biliński, Fryszkowski, Koryciński, Ostrowski, Amanowicz, Siudak, Płaskociński, Szymczyk
Juniorzy RCS Czarni Radom: Gonciarz, Pszenny, Ferens, Romać, Ostrowski, Skwarek, Filipowicz, Michalski, Łapczyński, Bucki, Grzechnik, Wachnik, Sąpór, Orczyk