Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Juniorzy MOS Wola wygrali turniej w Czechach

Juniorzy MOS Wola wygrali turniej w Czechach

fot. archiwum

Drużyna juniorów MOS Wola trenera Krzysztofa Felczaka wygrała w Czechach turniej regionów europejskich "Cup of the Governor of Central Bohemia Region", odnosząc pięć kolejnych zwycięstw. Czwarte miejsce zajęli siatkarze z Kędzierzyna-Koźla.

W pierwszym meczu siatkarze MOS Wola pokonali siatkarzy ze Szwecji , Vastra Gotaland Region 2:0. W drugim meczu siatkarze MOS Wola spotkali się z bardzo silnym zespołem gospodarzy, reprezentującym Region Środkowych Czech. MOS Wola Warszawa wygrał 2:1, po dobrym, ciężkim meczu. W drużynie gospodarzy grało kilku reprezentantów Czech i zgodnie z regulaminem jaki obowiązuje w kraju naszych południowych sąsiadów, mogli grać zawodnicy z rocznika 1990, zaś juniorzy w Polsce są z rocznika 91.

W trzecim meczu MOS Wola pokonał szybko i gładko niezbyt silny zespół z Francji, z Regionu Burgundia. W ten sposób MOS Wola zajął pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.

Drugą grupę, po wielu zawirowaniach i niespodziewanych rezultatach wygrali także siatkarze z Polski, drużyna MMKS Kędzierzyn Koźle , reprezentująca region Opolszczyzny (jest to mistrz Polski kadetów rocznika 1991 sprzed dwóch lat). Wydawało się, że grupę wygrają Niemcy z Regionu Rhineland – Palatinate, ale niespodziewanie przegrali ostatni mecz z Włochami z Regionu Wenecji.W drugim dniu turnieju siatkarze MOS Wola rano grali mecz półfinałowy z Regionem Południowym Czech, zwyciężając dość łatwo 2:0. W drugim meczu półfinałowym Region Środkowych Czech pokonał MMKS Kędzierzyn Koźle i w ten sposób w finale siatkarzom MOS Wola przyszło grać znowu z przeciwnikami, z którymi stoczyli wyrównany mecz w eliminacjach.

W meczu finałowym pierwszego seta wygrali Czesi 25:21. W drugiej partii trwała bardzo wyrównana walka. Siatkarze MOS Wola wybronili pięć meczboli, ale nie skapitulowali i ostatecznie wygrali seta 34:32. W decydującym, trzecim secie trwała także wyrównana walka. MOS Wola prowadził 10:7, ale za chwilę było 10:11, potem 13:13 i ostatecznie MOS Wola wygrał tego seta 17:15 !

Jak określił to jeden z organizatorów turnieju zamykając zawody, nie był to zwykły mecz, to był mecz, który był okrasą tego turnieju, był wspaniałym widowiskiem i prawdziwą siatkarską bitwą. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano siatkarza MOS Wola, Konrada Nassalskiego i była to jedyna nagroda indywidualna jaką wręczano.

Trener Krzysztof Felczak powiedział po turnieju, że był to kolejny test jego drużyny po turniejach z drużynami seniorów z 2.Bundesligi w Berlinie oraz po turnieju w Szwecji z koalicją klubów skandynawskich, w ramach przygotowań do sezonu. – Jest lepiej, ale jeszcze długa droga przed nami – zakończył trener.

Skład zwycięskiej druzyny MOS Wola:
Chiniewicz Martin, Nassalaki Konrad, Schamlewski Mariusz, Sędek Rafał, Bartosiak Mateusz, Biernat Mateusz, Miazga Marcin, Michalak Michał, Smoliński Przemysław, Strzeżek bartłomiej, Urbański Tomasz, Wasilewski Tomasz.

Końcowa kolejność w turnieju:

1. MOS Wola Warszawa – Mazovia Region PL
2. Central Bohemia Region CZ
3. Süd Bohemia Region CZ
4. MMKS Kędzierzyn Koźle Opole Region PL
5. Rhineland – Palatinate D
6. Vastra Gotaland Region SE
7. Venecia Region ITA
8. Burgundy Region FRA

źródło: moswola.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved