Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jakub Jarosz: Gra o medale to sama radość

Jakub Jarosz: Gra o medale to sama radość

fot. archiwum

Polacy w drugiej rundzie ME wygrali wszystkie mecze i dziś mają dzień odpoczynku. Jakub Jarosz przyznaje, że ta przerwa się przyda, ale zaraz potem dodaje: - Teraz już są półfinały i gra się o medale a to jest sama radość. Zmęczenie nie będzie odgrywało wielkiej roli.

Takie mecze w waszym wykonaniu jak wczoraj, chciałoby się oglądać codziennie. Z Grekami wydaje się zagraliście zupełnie bezstresowo.

Jakub Jarosz:Ja myślę, że na mistrzostwach Europy nie ma takich spotkań, którym nie towarzyszy stres. Na pewno się troszeczkę denerwowaliśmy. Wiedzieliśmy, że to jest mecz o pierwsze miejsce w grupie, bardzo ważny mecz, bo potem dolosowana będzie drużyna z drugiego miejsca, ale bardzo cieszy, że potrafimy sobie z tym radzić i dalej trzymamy passę zwycięstw.

Czyli jednak jakaś presja była, bo wydawało się, że po zapewnieniu sobie już tego awansu, zagracie jednak trochę bardziej na luzie.Na pewno walczyliśmy o pierwsze miejsce w grupie i jakiś stres temu towarzyszył, ale pięknie sobie z tym poradziliśmy i wygraliśmy mecz 3:0 z Grekami, także bardzo się cieszymy.

Po tym trzydniowym maratonie ten dzień odpoczynku na pewno wam się przyda.

Na pewno. Mistrzostwa są długie, ale teraz już są półfinały i gra się o medale a to jest sama radość, także myślę, że teraz już zmęczenie nie będzie odgrywało wielkiej roli.

Czy drużyny, które znalazły się w półfinale – Bułgaria, Francja, to nie jest trochę małe zaskoczenie? Wiele osób obstawiało w półfinale Serbów, Niemców…

Bułgarzy to jest bardzo dobry zespół, tak samo jak Francja od wielu lat są w czołówce Europy, także mnie to nie dziwi. Europa jest bardzo wyrównanym miejscem jeżeli chodzi o siatkówkę i tych zespołów bardzo dobrych jest mnóstwo. Myślę, że to dla mnie nie jest zaskoczeniem, wygrali po prostu najlepsi.

Z Izmiru dla Strefy Siatkówki – Anna Bagińska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved