Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > English Masters: Zmienne szczęście polskich par

English Masters: Zmienne szczęście polskich par

x - [stare] Simplus Cup 2009: Karolina Sowała, Monika Brzostek

Pech chciał, że w pierwszej rundzie turnieju głównego English Masters trafiły na siebie obie polskie pary. Sowała/Brzostek wygrały w tie - breaku. Wśród mężczyzn zwycięstwo odnieśli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy pokonali Hiszpanów Mesa/Lario.

W pierwszym secie zdecydowanie lepiej zagrały popularne „Kaja" i „Monia", czego konsekwencją była wygrana do 14. W drugim odegrały się Urban i Wiatr , zwyciężając do 16. Tie – break jednak okazał się szczęśliwszy dla Sowały i Brzostek , które wygrały, tradycyjnie już, po zaciętej walce 15:13.

Urban/Wiatr – Brzostek/Sowała 1:2
(14:21, 21:16, 13:15)

W drugiej rundzie na Sowałę i Brzostek czekała znakomita austriacka para Schwaiger/Schwaiger. Warto przypomnieć, że Polki grały z nimi w tym sezonie i mimo porażki zanotowały dobry występ. Także w Blackpool lepsze okazały się siostry z Austrii. Przewaga turniejowej "jedynki" była wyraźna w drugim secie, zakończonym wynikiem 21:13.

Schwaiger/Schwaiger – Brzostek/Sowała 2:0
(21:16, 21:13)

Katarzyna Urban i Joanna Wiatr zagrały z Niemkami Laboureur/Schillerwein, które przegrały w I rundzie właśnie z siostrami z Austrii. Także nasze zawodniczki okazały się lepsze od Niemek. Spotkanie trwało trzy sety. Po wygranej pierwszej partii, w kolejnej Polki musiały pogodzić się z porażką. W tie-breaku wygrały do 11.

Urban/Wiatr – Laboureur/Schillerwein 2:1
(21:15, 16:21, 15:11)

Nasi reprezentanci po raz kolejny potwierdzili, że są zdecydowanie lepsi od Hiszpanów. To był ich kolejny wspólny mecz w tym sezonie i kolejny wygrany. Grzegorz i Mariusz nie dali większych szans zawodnikom z Półwyspu Iberyjskiego wygrywając do 19 i 14.

Fijałek/Prudel – Mesa/Lario 2:0
(21:19, 21:14)

W drugiej rundzie nasz team zmierzył się z turniejową "jedynką" – parą Brink/Reckermann. Polscy siatkarze musieli uznać wyższość doświadczonych Niemców, jednak nie poddali się. Świetnie walczyli szczególnie w pierwszym secie, przegranym 21:23.

Brink/Reckermann – Fijałek/Prudel 2:0
(23:21, 21:13)

Nasza żeńska para Katarzyna Urbran i Joanna Wiatr zakończyła turniej English Masters na miejscu 9. W swoim ostatnim meczu Polki przegrały z Norweżkami Nila/Ingrid 0:2.

Urban/Wiatr – Nila/Ingrid 0:2
(18:21, 16:21)

Na podobnym etapie zakończył się również udział drugiej polskiej pary kobiet w tym turnieju. Monika Brzostek i Karolina Sowała przegrały po tie breaku z czeskim duetem Kolocova/Slukova.

Kolocova/Slukova – Brzostek-Sowala  2:1
(17-21, 21-14, 15-11)

Mężczyźni, Grzegorz Fijełek i Mariusz Prudel, także nie awansowali do kolejnej rundy zawodów. Po przegranej z Austriakami Gosch/Horst 0:2, podobnie jak Polki, zostali sklasyfikowani na miejscu 9.

Gosch/Horst – Fijałek/Prudel 2:0
(21:14, 21:15)

Tym samym już dziś zakończył się udział polskich par w turnieju Engish Masters. Jutro zostaną rozegrane kolejne  mecze turnieju kobiet i mężczyzn do spotkań półfinałowych włącznie. Mecze o 3. miejsce oraz finały zawodów zaplanowano na niedzielę.