Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Rusza Program Olimpijska Energa

Rusza Program Olimpijska Energa

fot. archiwum

Program Olimpijska Energa jest częścią szerszego programu realizowanego przez Grupę Energa. Nosi on nazwę "Energa dla Ciebie". Jednym z elementów Olimpijskiej Energi jest projekt „ABC Siatkówki", który realizuje Klub Trefl Piłka Siatkowa S.A.

Na program "Energa dla Ciebie" składają się cztery projekty: oprócz Olimpijskiej Energi, są to także: Fundacja Energa, Energa Mecenat oraz Energa Edukacja. Każdy z nich kierunkowany jest przede wszystkim na rozwój dzieci i młodzieży.

Program Olimpijska Energa to projekt skierowany bezpośrednio do dzieci i młodzieży. Jego założeniem jest pomaganie najmłodszym w realizowaniu ich sportowych pasji oraz krzewienie kultury fizycznej i zdrowego trybu życia.

Jednym z elementów Olimpijskiej Energi jest projekt „ABC Siatkówki", który wraz z Grupą Energa realizuje Klub Trefl Piłka Siatkowa S.A. Jest to cykl szkoleń dla nauczycieli wychowania fizycznego z zakresu nauki gry w piłkę siatkową oraz organizacja młodzieżowych turniejów międzyszkolnych. Program zakłada szkolenie i edukację młodzieży poprzez zabawę i sport, w tym propagowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu. Podstawowym zadaniem programu jest promocja gry w piłkę siatkową chłopców w wieku szkolnym oraz zaopatrzenie szkół w sprzęt sportowy (piłki, koszulki oraz bidony).Grupa Energa i klub Trefl Piłka Siatkowa S.A. pragną podnosić kwalifikacje kadry szkoleniowej w szkołach w zakresie nauczania gry w piłkę siatkową. W tym celu klub wyda materiały szkoleniowe dla nauczycieli wychowania fizycznego przygotowane przez kadrę Trefla Gdańsk, a także zorganizuje kursokonferencję dla instruktorów i nauczycieli Wychowania Fizycznego wspólnie z AWF w Gdańsku
i Okręgowym Związkiem Piłki Siatkowej. Głównym celem będzie rozszerzenie wiedzy na temat najnowszych metod szkolenia i prowadzenia zajęć dydaktycznych z dziećmi i młodzieżą pod kątem przygotowania i gry w piłkę siatkową.

Uczniowie biorący udział w programie będą mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w otwartych treningach i meczach pierwszej drużyny Trefla Gdańsk. Niezapomnianych wrażeń dostarczy również wizyta zawodowego sportowca, zawodnika pierwszej drużyny oraz trenera w wybranych szkołach, biorących udział w projekcie.

Program Olimpijska Energa jest niewątpliwą okazją dla młodych ludzi do wzięcia udziału w projekcie, który rozwija i bawi, promując zdrowy tryb życia i aktywne spędzanie wolnego czasu.

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved