Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Stal Mielec zakończyła zgrupowanie

Stal Mielec zakończyła zgrupowanie

fot. archiwum

Przygotowujące się do kolejnego sezonu w PlusLidze Kobiet siatkarki Stali Mielec zakończyły we wtorek obóz w podrzeszowskiej Kielnarowej. Teraz trenować będą na własnych obiektach, a następnie pojadą do Wrocławia, gdzie wezmą udział w towarzyskim turnieju.

Podopieczne Rafała Prusa w ośrodku WSIiZ w Kielnarowej przebywały 12 dni. Pracowały głównie nad wytrzymałością, a także nad indywidualną techniką. Nie zabrakło też zajęć czysto siatkarskich, w szóstkach. Słowem mielczanki zrealizowały wszystko, co zaplanowali trenerzy. – Myślę, że gdyby nie udało nam się zrealizować tego, co sobie założyliśmy, to źle by to o nas świadczyło, bo warunki do pracy mieliśmy komfortowe – mówi Rafał Prus, szkoleniowiec Stali. – Ważne też, że obyło się bez urazów – dodaje.

Na zakończenie zgrupowania, w poniedziałek, mielczanki rozegrały jeszcze sparing z pierwszoligowym KSZO Ostrowiec, który wygrały 3:1. – Rano przed sparingiem wykonaliśmy jeszcze ogromną pracę na siłowni i ciężko nam było wejść w mecz. Pierwszego seta przegraliśmy gładko, ale trzy kolejne wygraliśmy, prezentując się lepiej – relacjonuje trener Prus. – Oczywiście było jeszcze sporo niedokładności, trochę błędów, ale wiemy, nad czym mamy pracować – dodaje.

Po powrocie do Mielca siatkarki Stali nie dostaną wolnego. – Trenujemy dalej w Mielcu do piątku. Później mamy wolny weekend i wracamy od wtorku do zajęć. W czwartek wyjeżdżamy do Wrocławia na pierwszy turniej – zdradza plany szkoleniowiec Stali. Jego podopieczne pierwszy turniej miały rozegrać już w ten weekend w Krakowie, ale ostatecznie stalówki odwołały swój udział w imprezie.Obóz w Kielnarowej był też sprawdzianem dla Eweliny Ryznar (ostatnio Siarka Tarnobrzeg), która od początku przygotowuje się z zespołem. – Myślę, że ten czas, który spędziła z nami wystarczy, żeby ocenić jej przydatność do zespołu. W środę będę rozmawiał na jej temat w klubie, bo chciałbym, żeby została w drużynie, żeby do kolejnego etapu przygotowań przystąpiła już jako nasza zawodniczka – zakończył Prus.

* Autorem tekstu jest Marcin Lew (Gazeta Wyborcza)

 

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved