Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Paweł Woicki: Tworzymy kolektyw

Paweł Woicki: Tworzymy kolektyw

fot. archiwum

Reprezentacja Polski odniosła czwarte zwycięstwo na mistrzostwach Europy. O meczu z Hiszpanią, atmosferze w drużynie oraz o coraz bardziej prawdopodobnej walce o medale opowiada drugi rozgrywający biało-czerwonych - Paweł Woicki.

Większość dzisiejszego spotkania widziałeś z kwadratu rezerwowych. Co było trudniejsze – wejść na boisko na jedną akcję, patrzeć z boku na kolegów, czy może być na boisku i walczyć z tak agresywnie nastawionymi Hiszpanami?

Paweł Woicki: Zdecydowanie najłatwiej jest być na boisku, wtedy odczuwa się najmniejszy stres. Najbardziej człowiek się denerwuje oglądając spotkanie zupełnie z boku. Było dziś dużo emocji, ale fajnie, że wygraliśmy ten mecz.

Patrząc na zawodników na boisku i na tych w kwadracie dla rezerwowych, widać, że jesteście cały czas drużyną.– Atmosfera spoza boiska przenosi się na boisko i odwrotnie. Myślę, że bardzo fajnie się wszyscy uzupełniamy. Tworzymy kolektyw i oby tak było do samego końca.

Na co trener zwracał wam uwagę przed meczem z Hiszpanami?

Na to, że będą dziś inną drużyną niż w poprzednich meczach. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do meczu z nimi. Nie da się jednak ukryć, że grali w tym spotkaniu bardzo dobrze. To są mistrzowie Europy i wygrana w pięciosetowym pojedynku, w którym rywale mieli piłki meczowe naprawdę buduje.

Czy w czasie tej dwudniowej przerwy jaką mieliście świtała wam gdzieś w głowie myśl, żeby wygrać z Hiszpanią i jesteśmy w półfinale?

– Świtała nam w głowach myśl, żeby wygrać z Hiszpanią. Teraz przed nami kolejny trudny mecz i na tym tylko się skupiamy. Kalkulacje zostawiamy specjalistom, my musimy zająć się grą.

Teraz chyba taka myśl może się pojawić. W końcu jesteście o krok od półfinału.

– Na razie jesteśmy o jeden krok od jutrzejszego meczu (śmiech).

* Rozmawiał Marcin Lepa (Polsat Sport)

źródło: Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved