Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > MOS Będzin pokonał Czarnych Rząśnia w meczu sparingowym

MOS Będzin pokonał Czarnych Rząśnia w meczu sparingowym

MKS MOS Będzin

Siatkarze MOS-u Będzin po powrocie z obozu przygotowawczego rozegrali we wtorek sparing z drugoligowym zespołem Czarnych Rząśnia. Był to ostatni sprawdzian podopiecznych trenera Rafała Legienia przed sobotnim meczem  Pucharu Polski.

MKS zmierzy się wówczas z Wandą Kraków.

Będzinianie od początku pierwszej partii narzucili rywalom swój styl gry i zaczęli od prowadzenia 4:2 po udanych akcjach blokiem Marcina Kantora , Damiana Zborowskiego oraz Arkadiusza Świechowskiego . Przewaga MOS-u powiększała się głównie za sprawą znakomitych zagrywek Mateusza Mędrzyka i błędów w ataku zawodników z Rząśni (7:3). Po chwili „asa" serwisiwego posłał atakujący MOS-u Będzin – Damian Zborowski i MKS prowadził już 11:5. Wtedy trener gospodarzy wpuścił na parkiet Mariusza Rocha , Dariusza Sygułę i Adama Łapuszyńskiego . Coraz lepiej zaczął funkcjonowac atak Wirexu Rząśnia i przewaga MOS-u stopniała do dwóch punktów (13:11). Po chwili lepszy okres gry będzinian i przy stanie 17:12 o czas poprosił trener Dariusz Parkitny . Jednak po czasie „asem" serwisowym popisał się wychowanek Będzińskiego MKS-u Mariusz Roch. Potem przechodzące piłki skończyli Damian Miller oraz Bartosz Dzierżanowski i set zakończył się wynikiem 25:15.

Drugi set zaczął się podobnie. Od początku kilkupunktowe prowadzenie objęli będzinianie po skutecznej grze blokiem środkowego Bartosza Dzierżanowskiego (5:2). Potem błędy w ataku popełnili Damian Miller i Adam Łapuszyński, a na tablicy wyników pojawił się remis 6:6. Następnie świetnie z lewego skrzydła po przekątnej zaatakował Mateusz Mędrzyk. Przy stanie 12:11 w zespole gospodarzy nastąpiły dwie zmiany. Na parkiecie ponownie pojawił się Mariusz Roch oraz Bartosz Tomczyk . Do końca tej partii toczyła się wyrównana walka jednak MKS MOS wygrał 26:24.

Blok Adama Łapuszyńskiego i Arkadiusza Świechowskiego otworzył trzecią odsłonę tego meczu. Przez dłuższy okres czasu siatkarze obu zespołów grali punkt za punkt. Dopiero po skutecznych zagrywkach Mędrzyka MKS MOS wyszedł na prowadzenie (8:5). Trzypunktowa przewaga utrzymywała się do końcowej fazy tego seta i ostatecznie MKS MOS Będzin wygrał 25:19. Mecz powinien się takim wynikiem zakończyc, jednak szkoleniowcy umówili się na rozegranie czterech setów.

Czwarty set gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 5:1. Skutecznie blokiem grali Dzierżanowski i Mędrzyk. Potem jednak kilkakrotnie zablokowani zostali Roch i Łapuszyński i niewielką przewagę wypracowali sobie goście. Tego prowadzenia już nie oddali do końca seta i wygrali ostatną partię 23:25.