Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Lukas Divis: Będziemy maksymalnie ryzykować

Lukas Divis: Będziemy maksymalnie ryzykować

Lukas Divis

Słowacja wczoraj uległa Francji 1:3, zaś dziś zmierzy się z  Polską. O pojedynku z „Trójkolorowymi" i o zbliżającym się meczu z podopiecznymi Castellaniego dla Strefy Siatkówki opowiada przyjmujący naszych południowych sąsiadów - Lukas Divis.

Walczyliście dzielnie przez cztery sety, ale to było za mało, by pokonać Francuzów…

Lukas Divis: Nie graliśmy bardzo źle. Nie zagraliśmy jednak dobrze zagrywką. Nie byliśmy w stanie wywrzeć presji na przeciwniku naszym serwisem a Francuzi przyjmowali bardzo dobrze. Po dobrym przyjęciu trudno jest podbić piłkę w obronie. W czwartym secie sędzia zasądził cztery, pięć piłek przeciwko nam i to jest zdecydowanie za dużo. Jeśli to jest jedna piłka, to mogę zrozumieć, że coś takiego się dzieje – nie ma problemu, ale pięć piłek na mistrzostwach Europy to jest za dużo.

Porażka z Francją oznacza, że jesteście na ostatnim miejscu w tabeli. To niezbyt dobrze wróży, jeśli myślicie o zakwalifikowaniu się do czołowej ósemki, zwłaszcza ,że dziś zagracie z Polską, która przewodzi w grupie.

Tak, to prawda. Wiemy o tym, ale musimy grać. Zagramy bez presji, po prostu dla zabawy, sportu i na pewno będziemy maksymalnie ryzykować, bo to jest jedyny sposób w jaki można zagrać przeciwko Polsce. Maksimum ryzyka i może uda się nam wygrać. Na pewno Polska jest czołową drużyną i trudno się przeciwko niej gra.

Rozmawiałam z naszym libero, Piotrem Gackiem i powiedział, że Polacy będą na was uważać, bo naprawdę jesteście tu w stanie wyjść i wygrać mecz.

– To będzie bardzo mądre z ich strony jeśli nas docenią, ale z drugiej strony oni są już prawie w półfinałach. Będziemy jednak twardo walczyć, w końcu to mistrzostwa Europy.

* w Izmirze rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)