Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Trenerzy „odchudzają” Gedanię

Trenerzy „odchudzają” Gedanię

fot. archiwum

Trenerzy Gedanii Żukowo zdecydowali się na odchudzenie drużyny. W kadrze pierwszego zespołu zostało 14 siatkarek. Od 12 września gedanistki przystąpią do gier towarzyskich. W programie mają turnieje w Żukowie i w Sopocie.

Gedanistki trenują od 10 lipca. Mają za sobą górskie zgrupowanie w Świeradowie Zdroju. Na początku okresu przygotowawczego trenerzy sprawdzili aż 18 siatkarek. Przypomnijmy, że nowymi twarzami w drużynie są: Małgorzata Plebanek, Małgorzata Lizińczyk i Marta Szafraniak, a po rocznej przerwie do Gedanii wróciły Marta Siwka (po wypożyczeniu do Piasta Szczecin) i Natalia Kurnikowska (po pobycie w SMS Sosnowiec).

Im bliżej gier towarzyskich, tym szkoleniowcy bardziej ograniczają kadrę. Właśnie dokonano odchudzenia drużyny o cztery zawodniczki. Do treningów z juniorkami wróciły Natalia Całka, Daria Makar, Patrycja Lewicka i Marta Podolska.

Obecnie pierwszy zespół tworzy 14 następujących siatkarek: Aleksandra Pasznik, Aleksandra Szymańska, Marta Siwka, Małgorzata Plebanek, Małgorzata Lizińczyk, Marta Szafraniak, Anna Łozowska, Daria Bąkowska, Paulina Szpak, Małgorzata Łysiak, Żaneta Rzepnikowska, Joanna Kocemba, Justyna Łukasik, Natalia Kurnikowska.Od 12 września gedanistki mają zaplanowany cykl gier kontrolnych. W najbliższą sobotę i niedzielą zagrają w roli gospodyń turnieju o Puchar Burmistrza Żukowa. Natomiast od 18 do 20 września na zaproszenie Trefla wystąpią na zawodach w Sopocie w hali przy ul. Haffnera. Łącznie przed gedanistkami jest siedem spotkań.

Harmonogram turnieju w Żukowie:

12 września

10:00 Gedania Żukowo – Energa Gedania Gdańsk
12:00 Pronar Zeto Astwa AZS Białystok – EC Wybrzeże TPS Rumia
16:00 Energa Gedania – Pronar Zeto Astwa AZS
18:00 Gedania – EC Wybrzeże TPS

13 września

10:00 Energa Gedania – EC Wybrzeże TPS
12:00 Gedania – Pronar Zeto Astwa AZS

W Żukowie klasa rywalek będzie zróżnicowana. Gedanistki rozpoczną od spotkania z II-ligową Energą Gedanią, a następnie zmierzą się z I-ligowym TPS Rumia. Na zakończeniu turnieju, w ramach którego odbędzie się aż sześć meczów (do trzech wygranych setów), zaplanowano mecz Gedania – AZS Białystok. Wszyscy mają nadzieję, że tak jak przed rokiem to te drużyny zagrają o pierwsze miejsce. W poprzednim sezonie triumfowały przyjezdne 3:1.

Harmonogram turnieju w Sopocie:

18 września

16:00 Centrostal Bydgoszcz – Chemik Police
18:30 Trefl Sopot – Gedania Żukowo

19 wrześni

9:30 Centrostal – Gedania
11:30 Chemik Police – Trefl
16:30 Gedania – Chemik
18:30 Trefl – Centrostal

20 września

10:00 Mecz o III miejsce
12:00 Mecz o I miejsce

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved