Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Simon Tischer: Grecy nie są tak mocni

Simon Tischer: Grecy nie są tak mocni

fot. archiwum

Przed nami II runda Mistrzostw Europy mężczyzn. W grupie E, oprócz Polski, Hiszpanii, Francji i Słowacji, grają też Niemcy i Grecy. Spotkanie pomiędzy tymi ekipami zainauguruje zmagania w II rundzie. Niemcy wierzą, że rywale w końcu okażą się słabsi.

Greccy siatkarze znają doskonale Bjorna Andrae oraz Simona Tischera. Ten drugi stwierdził, że nie spodziewa się, aby Grecy byli bardzo mocni. – Znam większość greckich zawodników. Szczerze mówiąc byłem bardzo zaskoczony, że wygrali w I rundzie wszystkie spotkania. Największym zaskoczeniem była wygrana nad Hiszpanią. Zespół grecki gra dobrze i to jest imponujące. Mogę powiedzieć, że jest największą niespodzianką na tym turnieju.

Ekipa niemiecka przystępuje do II rundy z nożem na gardle. W pierwszej rundzie poniosła dwie porażki i teraz musi walczyć o zwycięstwo w każdym meczu. Simon Tischer przyznaje, że jego ekipa jest w bardzo trudnej sytuacji.

Tontor-Zlatko Baev przyznaje, że wynik meczu z Niemcami będzie miał duże znaczenie przy możliwości awansu do półfinałów.Grecki przyjmujący dodał, że on i jego koledzy są dobrze przygotowani taktycznie do meczu z Niemcami. Gra rywala nie jest dla nich żadną tajemnicą. Baev podkreślił, że czołową rolę odgrywa atakujący Jochen Schops oraz wysoki blok.

Podczas ostatniego dnia II rundy Grecy zagrają z Polakami. Baev ma nadzieję, że jego zespół stawi czoła biało-czerwonym, których uważa za najlepszy zespół tej grupy.

źródło: inf. własna, sport24.gr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved