Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sobczyński/Popiela zdobyli Puchar Prezydenta Łodzi

Sobczyński/Popiela zdobyli Puchar Prezydenta Łodzi

Łódź

W dniach 05-06.09.2009 w Łodzi rozegrany został Finał XIII edycji Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej, którego organizatorem jest Klub Sympatyków Piłki Siatkowej wraz Ogniskiem TKKF Dzikusy przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Rozegrane zawody były pierwszym „przedpremierowym" praktycznym sprawdzianem nowo wybudowanych boisk do siatkówki plażowej w Szkole Podstawowej nr 205 w Łodzi, których oficjalne otwarcie i udostępnienie dzieciom nastąpi w kwietniu przyszłego roku.

Po raz pierwszy w historii, w zawodach finałowych wystartowało aż 31 par, bowiem organizatorzy zaprosili do gry wszystkich zawodników, którzy wystąpili przynajmniej w jednym turnieju eliminacyjnym. Podczas ostatniej w tym sezonie rywalizacji siatkarzy plażowych nie obyło się bez niespodzianek i sensacji. W meczu półfinałowym, radomska para Bartłomiej Kiernoz i Jakub Bucki pokonała stuprocentowych faworytów turnieju Grzegorza Klimka i Roberta Żuchowskiego . Kiedy wszyscy kibice widzieli w nich już pewnych zwycięzców turnieju, niespodziewanie ulegli w finale duetowi Jarosław Sobczyński i Mariusz Popiela . W meczu o trzecie miejsce Klimek z Żuchowskim już bez problemu wygrali z warszawską parą Filip Lipowski i Paweł Zackiewicz . Najbardziej ze zwycięstwa cieszył się Jarosław Sobczyński z Tomaszowa Maz., który powtórzył swój sukces sprzed dziesięciu lat i po raz trzeci zdobył puchar Prezydenta Miasta Łodzi (poprzednio w 1999 i 2000 roku w parze z Maciejem Rzędzickim ). Pomimo słabszego ostatniego występu, Jakub Chojecki po raz drugi z rzędu został zwycięzcą głównego rankingu.

Ogromnym wyróżnieniem dla zawodników była wizyta wiceprezydent Miasta Łodzi p. Marii Maciaszczyk , która wpierw gorąco dopingowała, a później osobiście uhonorowała pucharami i medalami najlepsze pary turnieju. Gościem turnieju był również Z-ca Dyrektora Wydziału Sportu UMŁ p. Krzysztof Lipiński .

Wiele radości zgromadzonym kibicom i zawodnikom sprawił wyjątkowy mecz, w którym przedstawiciele Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej – Wojciech Ulatowski i Jarosław Skura zmierzyli się z trenerami reprezentacji Polski siatkarek i siatkarzy plażowych Andrzejem Piotrowskim i Michałem Szczytowiczem . Dodatkową atrakcją był fakt, iż spotkanie to komentowali „na wesoło" goście specjalni turnieju – byli reprezentanci naszego kraju – Małgorzata Niemczyk i Marcin Prus .

Organizatorzy tradycyjnie przeprowadzili „żartobliwy" konkurs – tym razem wybrali najlżejszego (64 kg) i najcięższego (104 kg) uczestnika turnieju. Dla wszystkich zawodników, a także dla kibiców przygotowano wspólnego grilla.