Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejna odsłona awantury wokół Orła i Jokera

Kolejna odsłona awantury wokół Orła i Jokera

fot. archiwum

Wszystko wskazuje na to, że siatkarze Orła i Jokera zagrają  jednak w I lidze. Sąd Odwoławczy przy PZPS uchylił ostatnią decyzję Zarządu przywracającą obu klubom członkostwo w PZPS oraz umożliwiająca im zgłoszenie się do rozgrywek wojewódzkich.

Przypomnijmy, że Zarząd PZPS wykluczył oba klubu (i przy okazji trzy inne) ze związku za niezapłacone długi. Zarówno Orzeł Międzyrzecz jak i Joker Piła odwołały się od tej decyzji do sądu Odwoławczego, który jednak stwierdził, że… spór nie leży w jego kompetencji. Kilka dni temu Zarząd przeprowadził głosowanie nad przywróceniem obu klubom członkostwa w związku i jednocześnie decydował, czy oba kluby mają zagrać… w II lidze. Ten drugi pomysł nie przeszedł i zarówno Joker jak Orzeł powinny wystartować w rozgrywkach wojewódzkich. W Pile i Międzyrzeczu budowano drużyny na I ligę, w związku z tym prezesi znów złożyli odwołanie. Decyzję Sądu Odwoławczego mieliśmy poznać dziś. Zapadła decyzja o anulowaniu ostatniej uchwały Zarządu PZPS przywracającej klubom członkostwo PZPS, bowiem zdaniem sądu o takiej sprawie może decydować tylko i wyłącznie Walne Zgromadzenie PZPS.

Sąd Odwoławczy uchylił decyzję Zarządu i przekazał całą sprawę do ponownego rozpatrzenia i uzupełnienia do PZPS, jednocześnie zarządzając zwrócenie nam wpłaconej wcześniej kaucji – powiedział prezes Orła Andrzej Kaczmarek w Radio Zachód. – Sąd nakazuje oddanie pieniędzy klubom tylko w jednym przypadku, jeśli uznaje ich roszczenia za zasadne. Sąd uchylił zarówno uchwałę 87 przywracająca nas do PZPS, jak i 81, skreślającą nas z listy członków związku. Teraz normalnie jesteśmy w I lidze i Wydział Gier musi ułożyć nowy terminarz gier. Czekamy na tą zmianę oraz na informację, kiedy zaczynamy Puchar Polski i rozgrywki ligowe – uważa prezes międzyrzeckiego klubu. – Zespół cały czas intensywnie trenuje przygotowując się do rozgrywek I ligi. Dla mnie kontynuacja całej tej sprawy jest niezrozumiała. Złamano już tyle regulaminów oraz statut PZPS, że cała sprawa musi się zakończyć w najbliższym czasie.

Zarząd PZPS zbiera się 16 września. Czy wówczas podjęta zostanie decyzja o przywróceniu Jokera i Orła do I ligi, która będzie musiała być powiększona do 13 zespołów? – Zarząd będzie rozpatrywał sprawę całościowo. Jakie wnioski zostaną postawione pod głosowanie – nie wiem. Po posiedzeniu będzie komunikat – powiedział Radiu Eska cytowany przez Życie Piły Bogusław Adamski, sekretarz generalny PZPS. – Dopóki sprawa jest w toku i dopóki nie zapadnie ostateczna decyzja, Joker nie jest członkiem PZPS-u. Sąd Odwoławczy zażądał rozpatrzenia sprawy w całości.źródło: inf. własna, Radio ESKA, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved