Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Czwarte miejsce Siarki Tarnobrzeg

Czwarte miejsce Siarki Tarnobrzeg

fot. archiwum

Czwarte miejsce zajęły drugoligowe siatkarki Siarki Tarnobrzeg podczas turnieju o puchar burmistrza Tomaszowa Lubelskiego, który rozegrany został w tym mieście. Pierwsze miejsce zajęła Szóstka Biłgoraj, z którą Siarka przegrała 0:3.

Tarnobrzeżanki pojechały na turniej bez Anny Surowiec, którą w Tarnobrzegu zatrzymały sprawy zawodowe, nie było też jeszcze rozgrywającej Magdy Mokrzyckiej, która dołączy do zespołu pod koniec tego tygodnia.
Pierwsze trzy mecze siatkarki z Tarnobrzegu przegrały, wygrywając w nich tylko jednego seta.

Na pozycji rozgrywającej z konieczności wystąpiła pozyskana z UMKS Łańcut Klaudia Szubart, a w szóstce wyszła na boisko juniorka Anna Mysiak. Pozostałe dwie juniorki: Zuzanna Drzazga i Ewa Tabor wchodziły na parkiet jako zmienniczki. Mimo porażki 0:3 z Szóstką Biłgoraj, właśnie ten mecz był najlepszym w wykonaniu Siarki. Z zespole z Biłgoraja grało, bowiem kilka zawodniczek mających za sobą grę w ekstraklasie oraz pierwszej lidze. Jedną z ich była reprezentująca do niedawna barwy mieleckiej Stali Magdalena Banecka.

Trudno się było spodziewać po drużynie z Tarnobezegu wygrania choćby jednego meczu, bowiem na tym etapie organizacji drużyny i przy pierwszych meczach w zupełnie nowym składzie, graniczyło to z niepoprawnym optymizmem. A jednak, we wczorajszym, spotkaniu zawodniczki Siarki błysnęły charakterem i zaciętością pokonując rywalki z Białegostoku. Niestety, podczas trzeciego seta tego meczu kontuzji kolana doznała Klaudia Szubart. Zastąpiła ją 17-letnia Ewa Tarbor i spisała się znakomicie.Siarka grała w składzie: Szubart, Pusz, Wacławczyk, Jabłońska, Jabłońska-Żak, Mysiak – Peret (libero), Drzazga, Kunysz, Tabor


Zgodnie z oczekiwaniami zwycięstwem Szóstki Biłgoraj zakończył się turniej o Puchar Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego. Gospodynie uplasowały się na drugim miejscu.

Jestem zadowolony, bo wygrywaliśmy swoje spotkania dosyć pewnie. Problemy były jedynie w meczu z Tomasovią, ale naprawdę nie mam na co narzekać. Po tym turnieju na pewno można powiedzieć, że w tym sezonie dysponujemy bardzo dobrym przyjęciem. W ataku z kolei rządzą Sylwia Rauch, Daria Kundera i Kira Majsjonak. W następnym tygodniu jedziemy na zawody do Radomia, gdzie zmierzymy się z pierwszoligowcami – mówi szkoleniowiec Szóstki.

Tomasovia z kolei w najbliższy weekend zorganizuje jeszcze jeden turniej, w którym udział wezmą jedynie zespoły drugoligowe. Za dwa tygodnie drużyna trenera Kaniewskiego, a także Szóstka, spotkają się natomiast w Biłgoraju w zawodach "Sitogród 2009".

Turniej na pewno trzeba uznać za udany. Kibice raczej też nie narzekali, bo frekwencja na większości meczów była naprawdę bardzo wysoka. Myślę, że moja drużyna idzie w dobrym kierunku. Ostatnie spotkanie pomiędzy nami a Szóstką, stało na całkiem dobrym poziomie. Zresztą to była dla nas pożyteczna lekcja i mam nadzieję, że wyciągniemy z niej wnioski. Nie chciałbym oceniać jeszcze poszczególnych siatkarek, ale na pewno zagrały nieźle, a z biegiem czasu będzie jeszcze lepiej – przekonuje trener Kaniewski.

Wyniki turnieju

Sobota:

BTPS Białystok – Sparta Warszawa 0:3
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Siarka Tarnobrzeg 3:0
BTPS – Szóstka Biłgoraj 0:3
Sparta – Siarka 3:1
BTPS – Tomasovia 1:3
Sparta – Szóstka 1:3

Niedziela:

Siarka – Szóstka 0:3
Tomasovia – Sparta 3:2
BTPS – Siarka 0:3
Tomasovia – Szóstka 2:3

Końcowa kolejność turnieju:

1. Szóstka
2. Tomasovia
3. Sparta
4. Siarka
5. BPTS

źródło: Dziennik Wschodni, echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved