Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Zbliża się turniej w Poznaniu

Zbliża się turniej w Poznaniu

fot. archiwum

W dniach 12-13 września w Poznaniu odbędzie się towarzyski turniej siatkówki kobiet. Organizatorem zawodów będzie Klub Sportowy Energetyk Poznań, który po kilkuletniej przerwie wraca na siatkarską mapę Poznania.

Turniej ma silną obsadę. Poza zespołem Energetyka wystąpią w nim: KS Bazar Śrem, CHTPS Chodzież oraz UKS ZSMS Poznań. Będzie więc okazja, aby zobaczyć jak na dwa tygodnie przed startem rozgrywek prezentuje się forma wielkopolskich klubów.

Ciekawym pojedynkiem na turnieju będzie starcie dwóch trenerskich osobowości: Marka Jankowiaka (KS Energetyk) oraz Marka Tuszyńskiego (UKS ZSMS Poznań). Trenerzy Ci reprezentują dwa wiodące w Wielkopolsce kluby sportowe. UKS ZSMS Poznań na swoją markę pracuje już od dłuższego czasu, czego efektem jest podpisana w tym roku umowa tworząca siatkę szkoleniową na terenie Poznania. KS Energetyk Poznań wraca do rozgrywek III ligi po dłuższej przerwie. W Klubie tym zmieniono jednak plan budowania zespołu. Początkowo miał być on opierać się o zdolną młodzież, o czym na łamach lokalnych gazet zapewniał jeszcze w kwietniu wiceprezes Klubu Robert Rakowski. Poza kadetkami i juniorkami w zespole swoje miejsce znalazło swoje miejsce także wiele doświadczonych zawodniczek, które w zeszłym sezonie reprezentowały inne wielkopolskie kluby oraz siatkarki z przeszłością drugoligową.

Czy to stawia Energetyk w gronie faworytów do awansu z III ligi „A"? Przekonamy się już wkrótce. Pierwszy sprawdzian, na który zapraszamy wszystkich fanów siatkówki, już za tydzień.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved