Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Zbigniew Bartman: Turcja jest nieobliczalna

Zbigniew Bartman: Turcja jest nieobliczalna

fot. archiwum

W sobotę Polacy w ostatnim meczu pierwszej fazy mistrzostw Europy zmierzą się z Turcją - najgorszą ekipą grupy A. - Oni są nieobliczalni. Po słabym meczu w następnym potrafią grać znakomicie - uważa Zbigniew Bartman.

Choć przyjmujący reprezentacji Polski przestrzega, trudno wyobrazić sobie, aby biało-czerwoni ulegli drużynie, która największe sukcesy na międzynarodowej arenie święciła ponad czterdzieści lat temu.

Trenerowi Fausto Polidoriemu postawiono przed finałami jasne zadanie – wyjścia z grupy, a najlepiej awansu do najlepszej ósemki turnieju. Na razie trudno jednak zauważyć efekty pracy Włocha. Turcy odpadli w drugiej rundzie eliminacji mistrzostw świata, przegrywając z Łotwą i Holandią. Nie awansowali również do Final Four Ligi Europejskiej, choć w finałach grali wcześniej trzykrotnie, a w 2008 roku zajęli w niej trzecią pozycję.

"W naszej drużynie panuje znakomita atmosfera, a spotkania kontrolne pozwoliły się nam dobrze przygotować do mistrzostw" – uspokajał wprawdzie przed turniejem Polidori, ale w pierwszym meczu dobrej formy nie było widać, a jego zawodnicy ulegli 2:3 Niemcom. Drużyna grała tak, jak zwykle – chaotycznie i nieskładnie, oddając rywalom wiele punktów.Turcy nigdy siatkarską potęgą nie byli. Na mistrzostwach świata najwyżej sklasyfikowano ich na 15.miejscu (w 1966 roku), a w mistrzostwach Europy na 11. pozycji (1963). Podczas ostatnich mistrzostw Starego Kontynentu w Moskwie Polacy pokonali Turków 3:1. A przecież wtedy nasza reprezentacja spisywała się grubo poniżej oczekiwań.

Silniejsze od tureckiej kadry są kluby. Te jednak oparte są na obcokrajowcach. Arkas Izmir (w składzie z Piotrem Gruszką ) triumfował w tym roku w Pucharze Challenge. Gwiazdy reprezentacji jednak coraz częściej idą po naukę do silniejszych lig. Sinan Tanik występował przecież w AZS Olsztyn, a Ali Alp Cayir prawdopodobnie w nowym sezonie będzie reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved