Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Piotr Gruszka: Mamy niepowtarzalną szansę

Piotr Gruszka: Mamy niepowtarzalną szansę

fot. archiwum

- Chcę grać, chcę czuć się przydatny i chcę, by drużyna czuła, że jestem przydatny - mówi Piotr Gruszka. Jednemu z najlepszych zawodników meczu z Niemcami, ze względu na utratę płynów, 1,5 godziny zajęło siedzenie w pokoju kontroli antydopingowej.

Siedziałeś w pokoju kontroli dopingowej bite półtorej godziny, ale nic dziwnego – 44 atakami w 4 setach można sporo wypocić…

Piotr Gruszka:Mój rekord to trzy godziny. Dzisiaj nie byłoby tak źle, gdybym nie obrał złej taktyki (śmiech). Ale to wszystko nieważne, jestem szczęśliwy, po takim meczu drobiazgi nie mają znaczenia.

Wreszcie zagrałeś jak rasowy atakujący – skutecznie od początku do końca, nawet na chwilę nie zszedłeś z boiska.Bardzo tego potrzebowałem. Chcę grać, chcę czuć się przydatny i chcę, by drużyna czuła, że jestem przydatny. Liczę, że to był moment przełomowy, zwłaszcza że ja naprawdę czuję się świetnie przygotowany. Zresztą Niemcy byli lepsi od Francuzów, więc tym bardziej się cieszę swoją grą.

Pomaga wsparcie Daniela Castellaniego, który mimo słabszego występu utrzymał cię w podstawowej szóstce?

Bardzo. Trener od początku obiecywał, że będzie nas chronić, i dotrzymuje słowa. Dba o integrację grupy, oczekuje, że będziemy sobie cały czas pomagali. W pierwszym meczu mi nie wyszło, ale dzięki temu mógł błysnąć Kuba Jarosz. I o to chodzi, nie miałem z tym problemu. Nie ma kilku indywidualności, radzimy sobie inaczej, nie rozpamiętujemy, czego nam brakuje.

Najgroźniejsi rywale przed półfinałami już za wami?

Takie myślenie może tylko zaszkodzić. Powiem tylko, że Niemcy zrobili z Raulem postęp i są lepsi od Francuzów, którym już został tylko Stephane Antiga. W dodatku skarżył mi się na kłopoty fizyczne. Teraz cieszę się na mecz z Turcją – grałem tutaj, rozpoznaję kibiców na trybunach, a przede wszystkim chcę szalejącego tłumu, żeby poczuć te mistrzostwa.

Wygraliście już 13. mecz z rzędu…

Nie jestem przesądny, ale nie chcę o tym słuchać, za dobrze pamiętam, jak mieliśmy jeszcze dłuższą serię zwycięstw w 2007 roku, a potem wszystko się nagle popsuło.

Tak czy owak do półfinału macie autostradę. Następni rywale nie wydają się mocniejsi niż dotychczasowi.

Czujemy, że mamy niepowtarzalną szansę, że w losowaniu się poszczęściło. Hiszpanie dostali dzisiaj od Greków, a od tych ostatnich słyszałem, że przygotowywali się ledwie 20 dni… Nie ma wyboru, po prostu musimy to wykorzystać!

Rozmawiał Rafał Stec – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved