Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ kadetów: Polacy na 11. miejscu

MŚ kadetów: Polacy na 11. miejscu

x - [stare] Mistrzostwa świata kadetów 2009

Młodzi polscy siatkarze w ostatnim meczu turnieju  finałowego Mistrzostw Świata pokonali reprezentację Francji. Na zwycięstwo nad Trójkolorowymi potrzebowali jednak aż pięciu setów. W ostateczności Polacy uplasowali się na 11. miejscu.

Polacy zmierzyli się już w tym turnieju z Francją w rozgrywkach grupowych II rundy i wówczas w tie-breaku górą byli rywale. Tym razem w meczu decydującym o 11. miejscy lepsi okazali się biało-czerwoni, ale mecz znów rozstrzygnął się w pięciu setach. Dwa lata temu Polacy zakończyli MŚ kadetów na 5. miejscu, Francuzi na 10.

Przez pierwsze trzy sety polscy atakujący mieli ogromne problemy z przebiciem się przez blok rywali. Po wygraniu pierwszego seta Polacy dopuścili do wyrównania a następnie zostali rozbici przez "Trójkolorowych" do 12. W czwartej partii nasi siatkarze wyeliminowali błędy własne i pokazali swoje najmocniejsze strony. – W tym meczu graliśmy lepiej niż w poprzednich, ale wciąż mamy problemy w przyjęciu – mówił po meczu kapitan polskiej drużyny, Tomasz Kowalski.

W tie-breaku biało-czerwoni prowadzili już 4:0, a strony boiska zmieniali mając sześć punktów przewagi. Najskuteczniejszym zawodnikiem w polskiej ekipie był Miłosz Hebda, który zdobył 24 punkty (23 atakiem i jeden blokiem).

– Przed mistrzostwami byłem przekonany, że obie drużyny będa grały w pierwszej ósemce. Ostatecznie graliśmy o 11. miejsce i chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony – powiedział po meczu nasz szkoleniowiec, Grzegorz Ryś. – Chcieliśmy wygrać to spotkanie i dokonaliśmy tego. Francja to bardzo dobry zespół i mam nadzieję, że zobaczymy ich w olejnych mistrzostwach Europy, gdzie spodziewam się ich w pierwszej czwórce.

Polska – Francja 3:2
(25:21, 20:25, 12:25, 25:19, 15:8)

Polska : Kowalski (1), Hain (4), Hebda (24), Kalembka (6), Buchowski (4), Ferens (4), Kaczmarek (libero) oraz Mika (11), Szczurek, Piotrowski (1), Długosz (4), Dryja (5)
Francja: Ragondet (9), Burel (7), Ngapeth (19), Talia (10), Bruckert (11), Oriol, Duee (libero) oraz Guelle (4) i Petro