Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Łukasz Żygadło: Nie obawiać się Turcji

Łukasz Żygadło: Nie obawiać się Turcji

fot. archiwum

- Tureccy siatkarze lubią pracować, ale brakuje im trenerów, którzy ułożą zespół w całość - mówi przed dzisiejszym meczem Polska - Turcja Łukasz Żygadło, były gracz Halkbanku Ankara. - Nasi zawodnicy nie powinni się ich obawiać.

Zna pan dobrze Turcję, grał pan w Halkbanku Ankara. Nie żal panu, że nie występuje w mistrzostwach Europy?

Łukasz Żygadło:Na pewno żałuję, że mnie tam nie ma, bo to byłaby wspaniała rzecz pojechać do Turcji. Gra w tym kraju dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń, bo Turcja to piękny kraj, a tamtejsi mieszkańcy to wspaniali ludzie, którzy lubią pracować. Trener Daniel Castellani miał jednak inną koncepcję budowania składu, w której mnie niema i muszę to uszanować. W kadrze jest jednak kilku zawodników, którzy za czasów Raula Lozano nie byli podstawowymi graczami, ale większość z nich jest młoda.

Tureckie kluby w Europie to znane marki, ale reprezentacja jest znacznie niżej notowana. Skąd się to bierze?Rozmawiałem z Sinanem Tanikiem i wiem, że Turecka Federacja Siatkówki robi wiele, żeby wypromować siatkówkę, bo ona wciąż jest tylko dodatkiem do takich dyscyplin, jak piłka nożna czy koszykówka. Działacze chcą, żeby to się zmieniło. Tureccy zawodnicy lubią pracować, ale brakuje im trenerów, którzy wszystko poukładają w logiczną całość. W Turcji znacznie bardziej popularna jest siatkówka kobiet, która ma silniejszą reprezentację niż mężczyźni, ale za kilka lat i panowie mogą być już groźni.

Turcy robią postępy, ale czy są w stanie zagrozić Polakom już podczas tych mistrzostw?

Jeszcze nie, to Polacy będą faworytami. Turcy mają w swoich szeregach kilku bardzo dobrych zawodników m. in. Sinana Tanika, ale nadal grają żywiołowo. Obserwowałem ich spotkanie z Niemcami, w którym po ich stronie siatki było dużo zamieszania. Oddali zbyt wiele punktów. Dlatego nasi zawodnicy nie powinni się ich obawiać.

Rozmawiał Piotr Nowik – Przegląd Sportowy

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved