Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Zuzanna Efimienko: Piąć się coraz wyżej

Zuzanna Efimienko: Piąć się coraz wyżej

fot. archiwum

Młoda środkowa Gwardii Wrocław po raz pierwszy w życiu trenuje ze swym zespołem od początku okresu przygotowawczego. Wcześniej uniemożliwiały jej to zgrupowania kadry. O reprezentacji oraz klubie  Zuzanna Efimienko opowiedziała serwisowi gwardia.pl

Jak przebiegają pierwsze dni treningowe zespołowi Impel Gwardia?

Zuzanna Efimienko: – Osobiście nie do końca na razie w nich uczestniczę, gdyż jeszcze muszę się trochę oszczędzać po przebytym zabiegu barku, ale jestem z dziewczynami na zajęciach i robię to na co mogę sobie pozwolić. Natomiast teraz oczywiście jest czas przygotowań do sezonu i pracujemy głównie nad sprawnością ogólną: budujemy siłę, wytrzymałość, która pozwoli nam utrzymać zdolności kondycyjne na jak najwyższym poziomie przez cały, na pewno męczący, sezon. Nad techniką i taktyką będziemy oczywiście pracować później. Ja jeszcze w swojej karierze nie przechodziłam takiego pełnego okresu przygotowawczego z zespołem, gdyż zazwyczaj byłam na zgrupowaniach kadry młodzieżowej (śmiech) więc teraz mam okazję przejść cały cykl przedsezonowy z zespołem więc mimo, że ćwiczę od dobrych kilku lat to te przygotowania będą dla mnie nowym doświadczeniem.

Nowy sezon to zazwyczaj częściowo nowy zespół, obserwując siebie i koleżanki na treningach co myślisz o możliwościach Impel Gwardii w 2009/2010?– Mam nadzieję, że w tym sezonie będziemy walczyć o obronienie miejsca z zeszłego roku, postaramy się oczywiście o przeskoczenie jedno, dwa szczeble wyżej, gdyż skład, który mamy jest bardzo interesujący i jest o co walczyć. Chcemy stworzyć ambitny team, taki jak w poprzednich rozgrywkach, który wychodząc na parkiet zostawia wiele serca, a jak to się uda to wszystko jest wtedy możliwe.

Nie pierwszy raz, jak wspomniałaś, byłaś powołana do kadry, czy to do młodzieżowej, czy też do seniorskiej. W tym roku spędziłaś czas w kadrze A i kadrze B, jak oceniasz ten czas?

– W kadrze A byłam na zgrupowaniu w Dźwirzynie i w Pile. Były zgrupowania takie bardziej wytrzymałościowe, na których było dosyć ciężko i dużo pracowałyśmy w dłuższych odcinkach czasu. Później dołączyłam do Kadry B i na Uniwersjadzie razem z zespołem osiągnęłyśmy trzecie miejsce, które bardzo mnie cieszy i myślę, że jest to spore osiągnięcie, ponieważ poziom w Belgradzie był naprawdę wysoki, a reprezentacje Serbii i Włoch to praktycznie teamy A, grało się ciężko, ale najważniejsze, że z sukcesem. Medal brązowy jest bardzo fajnym podsumowaniem pobytów na kadrze, a także inspirującym do skutecznej gry w nowym sezonie, w którym Impel Gwardia oprócz przecież ligi wystąpi także w pucharze CEV.

Rozmawiał: Dariusz Gintowt
Więcej na: www.gwardia.pl

 

źródło: gwardia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved