Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ryszard Bosek: Nieważne jak, ważne żeby wygrać

Ryszard Bosek: Nieważne jak, ważne żeby wygrać

Ryszard Bosek

- W tym meczu najważniejsze było zwycięstwo. Obojętnie w jakim stylu, ale trzeba było wygrać - powiedział po spotkaniu Polska - Francja (3:1) mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek. Dodał on, że Francja jest zawsze trudnym rywalem.

Pierwszego seta polski zespół łatwo przegrał. – W grze naszych siatkarzy mieliśmy sporo nerwowości. Powodowała ona wiele bałaganu. W dodatku Francuzi dobrze zagrywali. Od pewnego momentu tego seta nie mieliśmy przyjęcia. Zawodnicy byli wyraźnie spięci. W obronie wpadały łatwe piłki – powiedział Ryszard Bosek.

Trener Daniel Castellani jeszcze w pierwszej partii dokonał zmian. Piotra Gruszkę zastąpił Jakub Jarosz. Następnie, przez wielu fachowców, został uznany za najlepszego zawodnika spotkania. – Był to naprawdę dobry mecz w wykonaniu tego zawodnika – powiedział Ryszard Bosek. – W tym sezonie grał on więcej niż Piotr Gruszka. Zresztą jak mówił trener Castellani jak jeden gra gorzej, to ma drugiego, który może zagrać lepiej. Jakub Jarosz ma ogromny potencjał i duży repertuar uderzeń.

W następnych setach, jak określił Ryszard Bosek, "Francuzi padli." – Nasz zespół zaczął przede wszystkim lepiej przyjmować – powiedział.