Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Porażka Polaków z Amerykanami

MŚ kadetów: Porażka Polaków z Amerykanami

x - [stare] Mistrzostwa świata kadetów 2009

Podopieczni Grzegorza Rysia ulegli swym rówieśnikom z USA w pojedynku, którego stawką była możliwość walki o miejsce 9. Polakom pozostała rywalizacja o 11. pozycję, a ich rywalem będzie przegrany spotkania pomiędzy Francuzami, a Brazylijczykami.

Otwarcia seta pierwszego Polacy nie zaliczą do udanych, bowiem ich rywale jeszcze przed pierwszą techniczną wypracowali czteropunktową przewagę (8:4). Choć biało-czerwoni doprowadzili do wyrównanej walki, a nawet prowadzili 16:15 na drugiej przerwie technicznej, to Amerykanie cieszyli się z końcowego sukcesu.

Pomimo prowadzenia wyrównanej walki przez większą część seta, Polakom nie udało się doprowadzić takiego stanu rywalizacji do końca. Gdy na tablicy wyników pojawił się remis 18:18, podopieczni Grzegorza Rysia praktycznie stanęli w miejscu. Od tej pory punkty zdobywali tylko Amerykanie, którzy dzięki temu wygrali 25:18.

Niemal od pierwszego gwizdka arbitra siatkarze z USA rozpoczęli budowanie przewagi nad biało-czerwonymi. Na nic zdały się przerwy, o które prosił Grzegorz Ryś. Popełniający dużo błędów własnych Polacy przegrali trzecią partię 25:17, a całe spotkanie 3:0.

Wśród Polaków najwięcej punktów zdobył Miłosz Hebda , który zapisał na koncie drużyny piętnaście oczek. Znacznie bardziej równomiernie zdobycze punktowe rozkładały się po amerykańskiej stronie siatki. Podobną do Polaka liczbę punktów zdobył Maurice Torres . O dwa mniej (po 13 pkt.) wywalczyli Spencer Rowe i Taylor Sander

Polska – USA 0:3
(22:25, 18:25, 17:25)

Polska: Buchowski (1), Mika (6), Kalembka (3), Hebda (16), Szczurek, Hain (7), Kaczmarek (libero) oraz Kowalski (1), Dryja (1), Długosz (3) i Ferens
USA: Christenson (3), Davis (2), Dejno (2), Rowe (13), Sander (13), Torres (15), Crabb (libero) oraz Clayton i Gibson (3)

Tabela i wyniki rundy finałowej MŚ kadetów.