Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michał Kubiak nie dla „Inżynierów”

Michał Kubiak nie dla „Inżynierów”

fot. archiwum

Szersza publiczność poznała Michała Kubiaka podczas VII Memoriału Huberta Wagnera. Świetnie spisywał się w każdym ze spotkań, a w meczu z Włochami był najlepiej punktującym. Młody zawodnik będzie teraz szlifował umiejętności w Pallavolo Padova.

O pozyskanie Michała Kubiaka starała się także drużyna Neckermann AZS Politechnika Warszawska. Do ewentualnego podpisania umowy miało dojść w czwartek, jednak młody zawodnik najpierw miał przejść testy we Włoszech. Jego umiejętności spodobały się działaczom z Padovy i zaproponowali mu kontrakt. Przypomnijmy, że w kręgu zainteresowań „Inżynierów" nadal pozostaje Paweł Maciejewicz z PGE Skry Bełchatów.

Michał Kubiak karierę rozpoczynał w ekipie Jokera Piła. Później reprezentował PZU AZS Olsztyn oraz KS Poznań. Jednak sympatycy siatkówki plażowej dobrze wiedzą, że właśnie na piasku ten młody zawodnik osiągnął do tej pory największe sukcesy. W parze ze Zbigniewem Bartmanem zdobył złoto w mistrzostwach Europy do lat 18 oraz srebro w mistrzostwach świata do lat 18.

W Pallavolo Padova Michał Kubiak będzie nabierał siatkarskich szlifów m.in.u boku Yu Koshikawy, Kristofa Hoho czy Andrei Garghelli. Zespół z Padovy w najbliższym sezonie będzie występował we włoskiej Serie A2.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved