Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME, gr. B: Holendrzy lepsi od Estończyków

ME, gr. B: Holendrzy lepsi od Estończyków

x - [stare] Mistrzostwa Europy (M) 2009

W jedynym rozgrywanym dziś meczu grupy B mistrzostw Europy, reprezentacja Holandii pokonała Estonię 3:1. Podobnie jak wczoraj, nie odbyło się bez niespodzianki. Estończycy wygrali pierwszego seta, jednak w pozostałych lepsi okazali się "Oranje".

Początek spotkania od razu zapowiadał świetne widowisko dla kibiców w Turcji. Obie drużyny ambitnie podeszły do tego meczu, dlatego walka była dość wyrównana. Od początku przewagę wypracowała sobie Holandia, jednak w końcowej fazie seta Estończycy zachowali spokój i po długiej wymianie, którą zakończył Venno wygrali premierową odsłonę 29:27.

W drugim secie Estonia dalej prowadziła, jednak tylko do pierwszej przerwy technicznej. Później to Holendrzy przejęli „pałeczkę" i zaczęli konsekwentnie odrabiać straty oraz budować przewagę punktową, co dało im wygraną drugiej odsłony spotkania 25:19.

Trzeci set to głównie długie wymiany między zespołami. Na początku znów świetnie zaczęła ekipa estońska, ale podobnie, jak w pierwszej odsłonie, zapał Estończyków wygasł po pierwszej przerwie technicznej. Mimo że pod koniec Holendrzy trochę odpuścili, to przewaga jaką wcześniej wypracowali pozwoliła im zakończyć tego seta dość swobodnie wynikiem 25:18.

Czwarty, i jak się nieco później okazało ostatni set zbliżony był do premierowej odsłony spotkania. Estończycy walczyli o każdy punkt. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5, a na drugiej nawet 16:11. Mimo tego, Holendrzy zacisnęli pasa i niebawem dogonili swoich przeciwników (19:19). Spotkanie zakończył Jeroen Rauwerdink obijając estoński blok. Holandia wygrała ostatniego seta 30:28 i w ostatecznym rozrachunku 3:1.

Bardzo pozytywnie popisał się dziś w ekipie holenderskiej Kay van Dijk swoimi obronami, a na zagrywce świetnie czuł się Trommel . W reprezentacji Estonii bardzo dobrze radził sobie libero Asko Esna , a w ataku jak zwykle brylował Oliver Venno . Niestety nawet świetne obrony i ataki na nic się zdały przy świetnie reagującym dzisiaj holenderskim bloku oraz ataku, czym zapewniła sobie zwycięstwo Holandia.

Holandia – Estonia 3:1
(27:29, 25:19, 25:18, 30:28)