Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Czarni przegrali w Kielcach

Czarni przegrali w Kielcach

RCS Czarni Radom

Czarni Radom przegrali w Kielcach sparing z tamtejszym pierwszoligowym Fartem 2:3. Podopieczni Jacka Skroka zagrali wzmocnieni o dwóch zawodników Jadaru Grzegorza Szumielewicza i Damiana Słomkę. Obaj wystąpili w tym spotkaniu jako przyjmujący.

Zawodnicy z Radomia prowadzili już w tym spotkaniu 2:0, co więcej w trzeciej partii "w górze" mieli już piłkę meczową – relacjonuje portal czarni.radom.pl. – Od tego momentu sytuacja się odwróciła, i w tej, oraz dwóch kolejnych partiach górą była drużyna z Kielc.

Nie zaczęło się jednak najlepiej. Kielczanie przegrali dwie pierwsze partie. – W drugiej prowadziliśmy 22:17 i straciliśmy siedem punktów po własnych błędach! Troszkę się… uniosłem – z uśmiechem przyznaje trener kielczan. Reprymenda poskutkowała z lekkim opóźnieniem, dopiero od następnego seta. – Ze względu na problemy z halą jesteśmy opóźnieni w przygotowaniach, dopiero wchodzimy na siatkę. Nie pracowaliśmy dotąd nad zagrywką, ustawieniami w obronie. Czarni to dobry przeciwnik na taki czas, sprawdziliśmy to, co udało się zrobić. Choć współpraca obrony z atakiem była daleka od ideału to ogólnie można być zadowolonym – dodał Daszkiewicz . W kolejny weekend jego zespół sprawdzi się na turnieju w Jaworznie (obok kielczan i gospodarzy pierwszoligowe zespoły BBTS-u Bielsko i Avii Świdnik). Prosto z niego kielczanie jadą na 10 dni na obóz do Rewala (w jego trakcie zagrają też na turnieju w Szczecinie).

Fart Kielce – Czarni Radom 3:2
(24:26, 23:25, 27:25, 25:15, 25:22)

Fart: Kozłowski, Drzyzga, Sopko, Makaryk, Zniszczoł, Jungiewicz, Swaczyna (libero) oraz Krzywiecki, Staszewski, Bielicki, Zarankiewicz, Tajer, Sąpór (z Czarnych – gościnnie na rozegraniu w piątym secie).

Czarni Radom: Kalita, Szumielewicz, Kleczaj, Obremski, Słomka, Staniec, Biliński (libero) oraz Sąpór, Pszenny, Płaskociński, Siudak, Ostrowski, Koryciński, Fryszkowski

źródło: czarni.radom.pl, Gazeta Wyborcza