Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Trudny, ale zwycięski mecz Polaków

MŚ kadetów: Trudny, ale zwycięski mecz Polaków

x - [stare] Mistrzostwa świata kadetów 2009

Reprezentacja Polski kadetów, prowadzona przez trenera Grzegorza Rysia, w ostatnim dniu II rundy Mistrzostw Świata pokonała zespół narodowy Japonii 3:1. Dzięki temu biało-czerwoni powalczą o pozycję w przedziale 9.-12.

W pierwszym secie obserwowaliśmy bardzo wyrównaną grę, a losy partii rozstrzygały się w końcówce, w której więcej zimnej krwi wykazali nasi siatkarze. Bohaterem na finiszu tej odsłony okazał się Patryk Szczurek , który popisał się dwukrotnie udanym blokiem i zapewnił Polakom zwycięstwo 27:25. Warty odnotowania jest fakt, że Japończykom w tym secie nie udało się ani razu zablokować biało-czerwonych.

Co nie udało się Azjatom w pierwszej partii, tego dokonali w secie drugim. Zdobyli oni bowiem swój pierwszy punkt za sprawą udanego bloku… a zarazem ostatni w meczu w tym elemencie. Okazało się jednak, że w tej odsłonie Azjaci nie potrzebowali większej skuteczności w zatrzymywaniu polskich ataków, bo i tak udało im się rozstrzygnąć końcówkę na swoją korzyść. Piłkę setową wykorzystał Masahiro Yanagida . Tego seta Japończycy wygrali 26:24.

Po tym zimnym prysznicu Polacy ustabilizowali swoją grę i zaczęli kontrolować przebieg spotkania. Grali lepiej w każdym elemencie, czego odzwierciedleniem są wyniki dwóch pozostałych setów. Trzeciego nasi siatkarze wygrali do 21, a w czwartym rozbili swoich przeciwników, pozwalając im zdobyć zaledwie 14 punktów.

Najlepiej punktującym zawodnikiem w naszej ekipie okazał się Miłosz Hebda – zdobywca 23 punktów. Najwięcej oczek dla rywali zdobył zaś Takashi Dekita , który na swoim koncie zapisał 21 oczek.

Polacy w następnym meczu o miejsca 9-12 zagrają z reprezentacją USA.

Japonia – Polska 1:3

(25:27, 26:24, 21:25, 14:25)

Japonia: Dekita (21), Fushimi (5), Ikeda (6), Hisahara (8), Kuboyama, Yanagida (17), Tsuruda (libero) oraz Maeda, Yoshioka, Haruta (1) i Okada (2)

Polska: Buchowski (14), Mika (8), Kalembka (9), Hebda (23), Szczurek (7), Hein (12), Kaczmarek (libero) oraz Kowalski, Piotrowski, Ferens (1), Dryja (2) i Długosz

Po meczu powiedzieli:

Issei Maeda (kapitan reprezentacji Japonii): – Graliśmy dziś bardzo dobrze, ale przeciwnicy grali dużo lepiej. To jest powód naszej dzisiejszej porażki. Słowa uznania dla Polaków za dzisiejsze spotkanie.

Masafumi Ouri (trener reprezentacji Japonii): – Uśmiecham się proszę państwa w tej chwili, bo jestem zadowolony z wyniku. Zgodzę się z Isseim Maedą, rywale zagrali bardzo, bardzo dobrze. Jedyne co można było zrobić, to zagrać lepiej czwartego seta, zabrakło w drużynie trochę ducha walki w tej części meczu.

Tomasz Kowalski (kapitan reprezentacji Polski): – To był trudny mecz i popełniliśmy w nim sporo błędów. Nasza gra wyglądała nieźle, ale myślę, że jutro będziemy musieli zagrać dużo lepiej. Jestem zadowolony z naszej gry przede wszystkim w pierwszym i w czwartym secie.

Grzegorz Ryś (trener reprezentacji Polski): – Japonia ma wspaniałą drużynę i myślę, że był to świetny mecz dla obu ekip. Była prawdziwa walka. Japończycy zaprezentowali siatkówkę na technicznie wysokim poziomie i każda drużyna ma twardy orzech do zgryzienia grając przeciwko takim zawodnikom. Jestem zadowolony, bo zagraliśmy dziś bardzo dobry mecz. Musimy zaczekać na rozstrzygnięcia z kim zagramy jutro. To może być ekipa USA ( Polacy zagrają z reprezentacją USA o miejsca 9-12 – red.). Już zaraz zaczynami się przygotowywać do następnego meczu, ale wcześniej pozwólcie mi życzyć powodzenia Japończykom w kolejnym spotkaniu.