Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME, gr. C: Wygrana Hiszpanii na inaugurację turnieju

ME, gr. C: Wygrana Hiszpanii na inaugurację turnieju

x - [stare] Mistrzostwa Europy (M) 2009

Mistrzowie Europy z 2007 roku - Hiszpanie - udanie zainaugurowali tegoroczne zmagania o czempionat Starego Kontynentu. W pierwszym meczu pokonali Słoweńców bez straty seta. W piątek czeka ich pojedynek z reprezentacją Grecji.

Jak przystało na obrońców tytułu, Hiszpanie doznali zaszczytu rozpoczęcia turnieju o Mistrzostwo Europy. Sam wynik OK, gra nieco mniej, ale to turniej, więc trzeba zaczekać z konkretnymi opiniami. Jeśli chodzi o sam mecz, to jeszcze obecni mistrzowie Europy kontrolowali go od początku do końca. Oczywiście były momenty lepsze i gorsze, ale faworyt nie zawiódł i pewnie wygrał cały mecz 3:0.

Pierwsza partia, jak to zwykle bywa w takim turnieju była nerwowa i mało widowiskowa. Wyższość Hiszpanów nie podlegała dyskusji, a co za tym idzie, poziom nie był wysoki, bo nie mógł. Kiedy po drugiej przerwie technicznej Słoweńcy zaczęli odrabiać nieco straty, trener Hiszpanów poprosił o czas, uspokoił zawodników i było po secie. Drużyna Słowenii zdobyła w pierwszej partii 20 punktów.

Drugi set rozpoczął się dobrze dla Słoweńców, bo od prowadzenia 2:0. Popełniali oni jednak wiele prostych błędów. Obrońcy tytułu odzyskali prowadzenie, mimo iż bardzo często byli blokowani podczas rozgrywania swoich kontr. Pomogli im w tym rywale, którzy z kolei swoje kontry kończyli atakami w aut. Jeśli nadarzała się okazja, to zespół Słowenii grał przez środek i to przynosiło tej drużynie dużą ilość punktów. Na Hiszpanów to jednak nie starczyło, bo przy dobrym przyjęciu tej ekipy M. Falasca gubił blok rywali i w końcowej części tej odsłony przewaga zespołu z Półwyspu Iberyjskiego znów była duża. 25:19 i 2:0 w setach dla obrońców trofeum.

Trzecią partię kapitalnie rozpoczął G. Falasca (20 punktów w całym meczu). Po jego cudownych zagrywkach Hiszpanie objęli prowadzenie 5:1. Podopieczni Gregora Hribara mozolnie jednak odrabiali straty i udało im się dojść przeciwnika przy stanie 12:12. W odniesieniu zwycięstwa w tej partii przeszkodziła im jednak zbyt duża liczba zepsutych zagrywek. Siatkarze Julio Velasco od stanu 19:18 przeważali wyraźnie i nie mieli problemu, by zwycięsko zakończyć to spotkanie.

Spotkanie grupy C pomiędzy Hiszpanią i Słowenią było jedynym dzisiejszym meczem. Jutro do rywalizacji w tej grupie przystąpią także Grecy i Słowacy i miejmy nadzieję, że będziemy świadkami większych emocji niż te dzisiejsze ( mecz trwał zaledwie godzinę i sześć minut ). To inauguracyjne spotkanie oglądało zaledwie 630 kibiców.

Hiszpania – Słowenia 3:0
(25:20, 25:19, 25:20)

Hiszpania: Falasca G. (20), Noda (9), Falasca M.A. (2), Molto (5), Garcia-Torres (7), Rodriguez (11), Lobato (libero) oraz Palharini (2)

Słowenia: Pajenk (8), Vidic (10), Sket (7), Plesko (7), Urnaut (9), Vincic (2), Skorc (libero) oraz Cuturic, Gasparini i Smuc (1)