Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Degradacja Jokera: W Pile wściekłość, w kraju zacierają ręce

Degradacja Jokera: W Pile wściekłość, w kraju zacierają ręce

fot. archiwum

Nie takiej decyzji  PZPS spodziewali się działacze, zawodnicy i kibice Jokera. Późnym popołudniem w poniedziałek zarząd związku podjął bowiem decyzję o przywróceniu klubu w prawach członka z równoczesną jego degradacją do najniższej, III ligi.

Kuriozalna była nie tylko sama decyzja; jeszcze bardziej kuriozalne było jej uzasadnienie: "Zarząd PZPS wyjaśnia, że uchwała nr 88 w sprawie dopuszczenia zespołów klubów VKS Joker Piła i MOW Orzeł Międzyrzecz AZS AWF do udziału w rozgrywkach II ligi mężczyzn w sezonie 2009/2010 nie uzyskała większościowej akceptacji członków Zarządu".

To głosowanie było absurdalne w samej swojej tezie – mówi prezes Jokera Jerzy Jasiński. I trudno nie przyznać mu racji. Joker opuścił bowiem II ligę, wywalczając sobie w ostatnim sezonie awans do I ligi. Przekreślenie tego awansu najbardziej zabolało. Kto stał za poniedziałkową decyzją?

Wiadomo że nie był to prezes PZPS, Mirosław Przedpełski, który w poniedziałek był na urlopie, a którego wcześniejsze wypowiedzi raczej łagodziły niż wzbudzały niepokój kibiców Jokera. Klub miał spłacić swoje zadłużenie wobec związku, co było warunkiem jego powrotu do PZPS i ligi. Tyle że chodziło o powrót do I, a nie III ligi.W sądzie nad Jokerem nie brał również udziału wiceprezes związku Andrzej Gołaszewski, który wcześniej zajmował się tą sprawą jako przewodniczący sądu odwoławczego przy PZPS. Uznał wtedy, że przywrócenie Jokera nie leży w jego kompetencjach, tylko walnego zgromadzenie. To jednak nie walne zgromadzenie, tylko zarząd przesądził o losie Jokera.

Niewykluczone, że za tą decyzją stały kluby zainteresowane ósemką podstawowych graczy Jokera. Prezesi tych klubów musieli zdawać sobie sprawę z tego, że decyzja o degradacji Jokera postawi jego zawodników i ich rodziny pod murem, a to sprawi, że będzie można ich kupić za tańsze pieniądze i takie właśnie śmiesznie małe pieniądze im teraz zaproponowali.

Autorką tekstu jest Agnieszka Świderska, Głos Wielkopolski

źródło: Głos Wielkopolski, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved