Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Organika Budowlani Łódź – solidny beniaminek

Organika Budowlani Łódź – solidny beniaminek

fot. archiwum

- Naszym podstawowym celem jest utrzymanie się w PlusLidze Kobiet - mówi trener beniaminka ekstraklasy kobiet Organiki Budowlanych Łódź Wiesław Popik. - Gdy znajdziemy się w fazie play- off, to pomyślimy o kolejnym zadaniu.

Organika Budowlani Łódź rozpoczęła przygotowania do sezonu 27 lipca. Nie wszystkie zawodniczki mogły brać w zajęciach. Brakowało kilku m.in. juniorka Katarzyna Bryda była z reprezentacją Polski, która uczestniczyła w mistrzostwach świata w Meksyku. Można powiedzieć, że w łódzkim zespole spotkały się dwa pokolenia polskiej kobiecej siatkówki – Katarzyna Bryda i Małgorzata Niemczyk.Małgorzata Niemczyk zdobyła mistrzostwo Europy w 2003 roku. W pewnym okresie uważana była za najlepszą polską siatkarkę. Liczymy na jej doświadczenie, wielkie umiejętności, boiskowy spryt – wylicza zalety tej zawodniczki trener Wiesław Popik.

Niewykluczone, że bardzo szybko obok czołowej polskiej przyjmującej stanie Katarzyna Bryda, bez której trudno było wyobrazić reprezentację Polski juniorek. – Grę Kasi oglądałem w Krośnie w eliminacjach mistrzostw świata. Polska zwyciężyła w tych rozgrywkach, a ona należała do wyróżniających się uczestniczek turnieju. Imponowała dobrym przyjęciem i atakiem. Jeżeli w klubie będzie solidnie odrabiała lekcje, to ma szanse dużo nauczyć się. Na pewno będzie miała od kogo. Poza tym jest to bardzo fajna dziewczyna – podkreśla łódzki szkoleniowiec.

Autorem tekstu jest Eugeniusz Andrejuk
Więcej w serwisie lsk.net.plźródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved