Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Porażka Polaków po tie-breaku

MŚ kadetów: Porażka Polaków po tie-breaku

x - [stare] Mistrzostwa świata kadetów 2009

W drugim dniu rywalizacji w II rundzie Mistrzostw Świata kadetów biało-czerwoni rozegrali z Francuzami pięciosetowy pojedynek, choć po dwóch setach prowadzili już 2:0. Ostatecznie jednak w meczu triumfowali Trójkolorowi.

Polacy po wczorajszej wygranej 3:0 nad Portoryko rozpoczęli spotkanie z Francją bardzo skoncentrowani. Nasi siatkarze od początku partii kontrolowali grę i powiększali swoją przewagę (8:7, 16:10, 21:15). Na czternaście ataków reprezentantów Polski, Francuzi odpowiedzieli tylko dziewięcioma. Podobnie w bloku i na zagrywce podopieczni Grzegorza Rysia, prezentowali się lepiej i zasłużenie wygrali pierwszą partię 25:16.

W drugim secie Polacy spuścili nieco z tonu, choć ponownie byli zdecydowanie lepsi ataku. Francuzom nie udało się jednak obronić i Polacy wygrali drugą partię 25:22 i do szczęścia brakowało im już tylko jednego seta.

W trzeciej odsłonie losy spotkania całkowicie się odwróciły. Polacy popełniali większą ilość błędów i przestali być już tak skuteczni w ataku jak w poprzednich partiach. Francuzi wykorzystali rozluźnienie naszych zawodników i wygrali 25:22. Ostatnie dwa punkty podarował rywalom Mateusz Mika, który najpierw posłał piłkę w aut, a później uderzył w antenkę.

Pobudzeni zwycięstwem w trzeciej partii Francuzi szybko objęli prowadzenie w czwartym secie (11:7) i nie dali go sobie już odebrać. Stopniowo powiększali swoją przewagę (16:9, 20:13). Po ponad dwudziestu minutach gry wygrali 25:18 i doprowadzili do tie-breaka.

Piąty set zaczął się dla Polaków fatalnie. Najpierw błąd serwisowy popełnił Patryk Szczurek, później zaatakował Mickael Accambray, a błąd Adriana Buchowskiego dał Francuzom prowadzenie 3:0. Później przewaga już tylko rosła 6:2 i 8:4. Polacy nie byli w stanie odrobić tej straty z powodu wielu własnych błędów. Set zakończył się wynikiem 15:9 i to Francuzi mogli cieszyć się ze zwycięstwa, mimo, że to Polacy prowadzili już 2:0.

Polska – Francja 2:3
(25:16, 25:21, 22:25, 18:25, 9:15)

Polska: Buchowski (17), Hebda (19), Mika (13), Kalembka (2), Szczurek (1), Hain (13), Kaczmarek (libero) oraz Dryja (4), Ferens, Kowalski, Piotrowski (1) i Długosz (1)

Polscy kadeci zapisali na swoim koncie kolejną porażkę podczas mistrzostw świata we Włoszech. Tym razem lepsi okazali się reprezentanci Francji, którzy wygrali 3:2. – Zazwyczaj, kiedy się spotykamy z zespołem francuskim, gramy pięć setów – powiedział po spotkaniu trener Grzegorz Ryś.

Reprezentanci Polski kadetów bardzo dobrze rozpoczęli dzisiejsze spotkanie z Francuzami. Po pierwszych dwóch setach prowadzili 2:0. Potem jednak coś w ich grze się zacięło i kolejne trzy partie należały już do rywali. Dlaczego? – Mieliśmy problemy we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Nie potrafiliśmy do końca utrzymać koncentracji i skupić się na celu, jakim było zwycięstwo w tym spotkani u – powiedział po spotkaniu kapitan, Tomasz Kowalski.

Obu zespołom zależało na dzisiejszym zwycięstwie. – Dzisiaj byliśmy świadkami zaciętej walki po obu stronach siatki. My graliśmy lepiej w pierwszych dwóch setach, Francja była lepsza w kolejnych trzech – podsumował spotkanie trener Grzegorz Ryś. – Zazwyczaj, kiedy się spotykamy z zespołem francuskim, gramy pięć setów. Można powiedzieć, że to taka nasza tradycja.

źródło: fivb.org, inf. własna, pzps.pl