Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mauro Berutto: Muszę patrzeć na boisko z innej perspektywy

Mauro Berutto: Muszę patrzeć na boisko z innej perspektywy

fot. archiwum

Czternastka Finów już jutro rozpoczyna rywalizację o mistrzostwo Starego Kontynentu. Podopieczni Mauro Berutto chcą w Turcji przynajmniej powtórzyć sukces sprzed dwóch lat, czyli awansować do półfinałów europejskiego czempionatu.

Rozgrywany w Izmirze turniej będzie szansą na rehabilitację po przegranych kwalifikacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Finowie przed własną publicznością ulegli Rosji i Niemcom, przez co nie awansują na światowy czempionat. – Zespół jest bardzo zmotywowany. Zapomnieliśmy już o nieudanym turnieju kwalifikacyjnym w Tampere . – twierdzi Jukka Lehtonen.

Już jutro będzie okazja na potwierdzenie słów zawodnika, bowiem Skandynawowie zmierzą się z Holendrami w swym pierwszym pojedynku na ME – Holandia jest pod wieloma względami do nas podobna. Ma za sobą dobre występy w Lidze Światowej, ale tak samo jak nas zabraknie jej na przyszłorocznych MŚ. Dodatkowo znajdujemy się blisko siebie w rankingu FIVB, więc spotkanie otwarcia będzie bardzo interesujące – ocenia pierwszego rywala Mauro Berutto.

Podczas tureckiego czempionatu Finowie spotkają się również z reprezentacją Estonii – Znajdują się oni w podobnej sytuacji do nas, gdy startowaliśmy w poprzednich mistrzostwach w Moskwie. Ten zespół jest dobrym i niebezpiecznym przeciwnikiem dla każdego, nie tylko dla nas – dodaje trener.

Czternastka Finów z nadchodzącym turniejem wiąże wielkie nadzieje, które potwierdzają słowa szkoleniowca – Wiemy, że nasz poziom jest wystarczający, aby pokonać wiele najlepszych zespołów na świecie i tego właśnie chcemy dokonać.

Mauro Berutto, który kilka dni temu w Kuortaneen doznał urazu ścięgna Achillesa nieco inaczej niż zwykle spoglądał będzie na rozpoczynającą się w czwartek rywalizację. Z powodu kontuzji, trener musi poruszać się na wózku inwalidzkim. – Teraz muszę patrzeć na boisko z nieco innej perspektywy, co czasami może być przydatne – żartował poszkodowany, który po chwili dodał: – Emocje pozostają te same, tylko teraz zamiast nóg w ich wyładowywaniu będę używał wózka. Wierze, że mimo tego wszystko będzie przebiegało najnormalniej jak jest to możliwe – Włoch dostrzega jednak „dobrą" stronę tego co go w ostatnim czasie spotkało. – Lepiej, że przydarzyło się mnie, niż któremukolwiek z moich podopiecznych – stwierdza .

* Wypowiedzi Lehtonena i Berutto za www.yle.fi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved