Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Kaczor: Rywalizacja będzie trwała do samego końca

Joanna Kaczor: Rywalizacja będzie trwała do samego końca

fot. archiwum

- Pracujemy ciężko siłowo, poprawiamy kondycję, szlifujemy formę. Trener Jerzy Matlak podczas treningów zawsze wyciska z nas ostatnie poty, ale o to właśnie chodzi, bo przecież bez solidnej pracy nic się nie osiągnie - mówi Joanna Kaczor.

Atakująca reprezentacji Polski podkreśliła, że po dość wyczerpujących rozgrywkach World Grand Prix i wcześniejszych turniejach z udziałem Polek, teraz następuje proces regeneracji sił.

Zdrowie powoli wraca. Teraz jest czas na to, żeby odreagować nasze dotychczasowe występy. Forma rośnie, ale ta optymalna ma przyjść na mistrzostwa Europy, a ostatnim jej sprawdzianem będzie dla nas turniej w Weronie.

Joanna Kaczor – będąca aktualnie filarem reprezentacji na pozycji atakującej, powinna być raczej spokojna powołania na mistrzostwa Europy, sama jednak skromnie twierdzi, że nic nie jest jeszcze przesądzone.Nikt nie jest pewniakiem. Ja na pewno tak się nie czuję. Każda z dziewczyn ma szansę załapać się do składu na mistrzostwa, więc rywalizacja będzie trwała do samego końca. Ja oczywiście bardzo chciałabym wystąpić na tej imprezie i będę robić co w mojej mocy, żeby tak się stało – mówi Kaczor. – Nie będę składać żadnych deklaracji – czy zdobędziemy medal i ewentualnie jakiego koloru. Mogę jedynie zapewnić, że zostawimy na boisku wszystkie swoje siły, będziemy grać z pełnym zaangażowaniem i walczyć na sto procent swoich możliwości – dodaje zawodniczka.

Reprezentacja Polski na mistrzostwach Europy rozgrywać będzie swoje mecze w Łodzi. W pierwszej fazie grupowej podopieczne Jerzego Matlaka rywalizować będą z Holandią, Chorwacją oraz Hiszpanią. Najtrudniejszym rywalem wydają się być Holenderki, z którymi podczas tegorocznych rozgrywek World Grand Prix Polki dwukrotnie przegrały 0:3.

Na mistrzostwach Europy stawka jest znacznie wyższa, więc będą to zupełnie inne mecze. Te, które grałyśmy przeciw Holandii podczas WGP, owszem – zupełnie nam nie wyszły, ale na pewno wyciągniemy wnioski z tych porażek. Musimy poprawić naszą grę przede wszystkim na zagrywce, bo to najbardziej wtedy szwankowało – podsumowuje Joanna Kaczor.

*rozmawiała Aneta Stożek

źródło: inf. prasowa, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved