Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finałowe rozstrzygnięcia w ECO Silesia Cup

Finałowe rozstrzygnięcia w ECO Silesia Cup

fot. archiwum

W Opolu rozegrano finał turnieju ECO Silesia Cup. W rywalizacji kobiet wygrały reprezentantki Nysy: Barbara Cerazy i Anna Czuczman, które pokonały  w dwóch setach 21:19, 21:16 siostry Magdalenę i Martę Gutka z Rzędziwojowic.

Wśród panów 9 duetów najpierw rywalizowało w grupach eliminacyjnych, a następnie ich zwycięzcy zagrali o pierwszeństwo w turnieju. W wielkim finale Łukasz Balas i Dawid Ogórek (Gorzów Śląski) wygrali 21:16 z Krystianem Blotem i Przemysławem Raubo (Kędzierzyn-Koźle).

Ci drudzy pokonali z kolei 21:19 Józefa Gustę i Jarosława Madzię z Opola, a w ostatnim meczu Balas i Ogórek przegrali 16:21 z Gustą i Madzią, którym do wygrania turnieju potrzeba było aż 18 pkt. Gorzowianie prowadzili 16:15, a później nie zdobyli żadnego punktu.

Ostatecznie Eco Silesia Cup zdobyli Madzia i Gusta, wyprzedzając Balasa i Ogórka oraz Blota i Raubo. Kolejne lokaty zajęli Maciej Rogowski z Andrzejem Rybiancewem (Opole), Mariusz Wróbel i Krzysztof Marchewka (Gorzów Śląski) i Damian Grabolus z Adamem Parcejem (Opole).W tegorocznym cyklu wystartowało 35 drużyn męskich i 15 kobiecych.

 

*Autorem tekstu jest Tadeusz Wyspiański

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved