Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Wygrana Polaków na inaugurację II rundy mistrzostw świata

Wygrana Polaków na inaugurację II rundy mistrzostw świata

x - [stare] Mistrzostwa świata kadetów 2009

Reprezentacja Polski kadetów bez większych problemów pokonała dziś swoich rówieśników z Portoryko, pewnie zwyciężając w trzech setach. Podopieczni trenera Grzegorza Rysia bardzo dobrze rozpoczęli II rundę Mistrzostw Świata kadetów.

W pierwszych dwóch partiach podopieczni trenera Grzegorza Rysia znakomicie spisywali się zarówno w bloku, jak i ataku. Pierwsza partia trwał zaledwie 23 minuty. Po tym czasie z wygranej w secie cieszyli się Polacy. Kluczem do sukcesu okazało się być pięć punktowych bloków oraz dwa asy serwisowe. Przewaga naszych reprezentantów rosła wraz z każda akcją. Na pierwszej przerwie technicznej wynosiła 5 punktów, na drugiej już 7. Taką samą różnicą punktową  zakończył się set, chociaż Portorykańczycy w końcówce zbliżyli się na kilka chwil do naszych siatkarzy na 3 oczka, głównie za sprawą lepszej zagrywki, a co za tym idzie także lepszej grze w bloku.

Druga partia toczyła się także pod dyktando biało-czerwonych. Już na początku nasi reprezentanci prowadzili 10:5. O pięciopunktowej stracie na koniec partii Portorykańczycy mogli tylko pomarzyć. Biało-czerwoni nadal utrzymywali znakomitą dyspozycję w ataku, bez problemu umieszczając w boisku rywali piłkę. Co więcej podopieczni trenera Rysia popełnili dwa razy mnie błędów. Przeciwnicy w ten sposób oddali im niemal połowę punktów, bo aż 12. Ostatecznie set zakończył się wygraną biało-czerwonych 25:13.

Pewna wygrana w dwóch pierwszych partiach wyraźniej rozluźniła naszych reprezentantów. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Po dziewięciu akcjach na tablicy widniał wynik 9:0… dla Portoryko. Pierwszy punkt w trzeciej odsłonie zdobył dla Polaków Miłosz Hebda. W tym momencie biało-czerwoni ruszyli do odrabiania strat, by na drugiej przerwie technicznej przegrywać już tylko 5 punktami. W końcówce ponownie znakomicie zaczął funkcjonować blok, a atakujący co raz częściej kończyli akcje. Dzięki temu chwilę później to Polacy cieszyli się z prowadzenia 19:18. Na nic zdała się przerwa, o którą poprosił trener naszych przeciwników. Młodzi reprezentanci Polski w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. Najpierw skutecznym atakiem 24. punkt dla biało-czerwonych zdobył Adrian Buchowski, a chwilę później asem serwisowym spotkanie zakończył Tomasz Kalembka.

Portoryko – Polska 0:3
(18:25, 13:25, 21:25)