Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Siatkarze z Ropczyc czekają na decyzję sanepidu

Siatkarze z Ropczyc czekają na decyzję sanepidu

fot. archiwum

- Mamy ciekawy zespół i niemal wszystko gotowe przed sezonem, nie możemy jednak trenować u siebie w hali - mówi Wojciech Baszak, prezes Błękitnych Ropczyce. - Czekamy na decyzję sanepidu, czy pozwoli na zajęcia w hali.

Oddana kilka lat temu hala w Ropczycach poważnie ucierpiała podczas powodzi, która nawiedziła latem miasteczko.

W hali było kilkadziesiąt centymetrów wody. Wykładzina jest trochę pofalowana i są podniesione łączenia – tłumaczy prezes. – Najgorsza jest jednak wilgoć. Hala jest ciągle wietrzona, chodzą suszarki, ale to może okazać się za mało .

W hali przydałby się remont, ale na to można liczyć prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku. Błękitni treningi rozpoczęli w hali w Sędziszowie, a ostatnie 10 dni spędzili na zgrupowaniu w Ustrzykach Dolnych.Zawodnicy mieli kilka dni wolnego, we wtorek znów zaczną trenować, do połowy października mamy ustawione terminy w Sędziszowie – wyjaśnia Baszak. – Sądzę, że da się poprawić nawierzchnię u nas, trochę ją poprzyklejać, by można na niej trenować i grać, by występować u siebie, dla kibiców. Jeśli sanepid zgodzi się, to sobie poradzimy .

Aktualnie pod wodzą nowego trenera Błękitnych Jacka Wiśniewskiego trenuje 14 zawodników. Zespół ma wspierać też Tomasz Kamuda. Były zawodnik m.in. Resovii nie będzie jednak trenował z zespołem, a pojawi się tylko na pojedynczych meczach.

Zespół w najbliższym czasie ma rozegrać sparing z Wandą Kraków (5 września) oraz wziąć udział w turniejach w Rzeszowie (12 września) oraz Sędziszowie (19-20 września). Na 26 września planowana jest inauguracja sezonu. Terminarz ma być znany już dziś.

* Autorem tekstu jest Łukasz Pado (nowiny24.pl)

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved