Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Wyniki pierwszego dnia II rundy

MŚ kadetów: Wyniki pierwszego dnia II rundy

x - [stare] Mistrzostwa świata kadetów 2009

We włoskim Bassano del Grappa rozpoczęła się II runda Mistrzostw Świata w kategorii wiekowej kadetów. Zespoły, które będą walczyć o miejsca 1.-8. rywalizują w grupach E i F, zaś te, które zajmą miejsca w przedziale 9.-16. trafiły do grup G i H.

Grupa E:

Bardzo emocjonujące okazało się spotkanie Serbii i Argentyny. Obie ekipy w każdym z setów prezentowały równy, wysoki poziom gry. W trzech pierwszych setach wynik był taki sam 25:23 raz dla jednej, raz dla drugiej strony. W czwartym secie Argentyńczykom udało się odskoczyć na kilka punktów przewagi i wygraną do 21 zdołali doprowadzić do tie-breaka. W nim, mimo zmęczenia, poszli za ciosem i zwyciężyli 15:10.

Najwięcej punktów w ekipie Serbii zdobył Uros Kovacević – 22. W ekipie argentyńskiej 21 "oczek" zapisał na swoim koncie Rodrigo Sole.

Serbia – Argentyna 2:3
(25:23, 23:25, 25:23, 21:25, 10:15)

Serbia: Kovacević, Jovović, Milutinović, Petković, Opacić, Atanasajević oraz Rajković (libero), Perić, Baculjević, Mardak

Argentyna: Castellani, Sole, Finoli, Quiroga, Ribone, Ramos oraz Hehn (libero), Vaca, Vinti

Siatkarze Indii na zakończenie pierwszego dnia II rundy MŚ kadetów pokonali 3:1 reprezentację Włoch. Gospodarze imprezy dominowali na boisku tylko w pierwszym secie, jednak nie była to dominacja bardzo wyraźna. W drugim secie Włochom mało brakło do wygranej, a w kolejnych dwóch setach Hindusi wyraźnie odskakiwali i wygrywali z bezpieczną przewagą punktową.

Włochy – Indie 1:3
(25:21, 23:25, 19:25, 20:25)

Włochy: Pinelli, Fedrizzi, Vettori, Preti, Sperandio, Lanza oraz Pesaresi (libero), Mazzone, Puliti, Piccini

Indie: Ranjit, Ravikumar, Vaishnav, Gurjant, Navjit, Omveer oraz Kangaraj (libero), Jhon, Thennarasan

Grupa F:

W grupie F od zwycięstwa rozpoczęli siatkarze Rosji, którzy bez straty seta pokonali Tunezję. Gra Rosjan była najpewniejsza w pierwszej partii, którą wygrali do 18. W dwóch kolejnych setach Tunezyjczycy osiągnęli granicę 20 "oczek", jednak także w tym partiach nie zagrozili rywalom.

Mimo zwycięstwa 3:0 trener Sergei Shlyapnikov nie był do końca zadowolony z gry swoich podopiecznych. – Naszym głównym problemem jest to, że nie potrafimy się skoncentrować podczas danego meczu. Momentami traciliśmy trzy, cztery punkty z rzędu. Ale oczywiście wierzę, że awansujemy do finału.

Najwięcej punktów w zespole Tunezji zdobył Ali Othmen Ben – 10. W drużynie rosyjskiej 13 „oczek" na swoim koncie zapisał Ivan Nikishin.

Tunezja – Rosja 0:3
(18:25, 20:25, 20:25)

Tunezja: Ben A., Agrebi, Ayech, Ben O., Sammoud, Besbes oraz Hmissi (libero), Obba, Bouazizi, Siala, Messaoud, Ben B.
Rosja: Filippov, Stulenkov, Kobzar, Shchadilov, Nikishin, Tsentalovich oraz Plakhov (libero), Lotkov, Kolesnik, Kindinov, Ostrakhovskiy, Kulikov

Pierwsze zwycięstwo w II rundzie mają też na koncie Irańczycy. Pokonali oni Hiszpanów 3:1. Siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego po wysokich porażkach w dwóch pierwszych setach zmobilizowali się w trzeciej partii. Zdobyli bezpieczną przewagę i wygrali 25:17. W czwartym secie nie udało im się jednak utrzymać takiego poziomu gry i ulegli Irańczykom 17:25.

Carlos Baos, kapitan Hiszpanii, przyznał, że rywale zagrali dobre spotkanie. Podkreślił wysoki poziom w przyjęciu ekipy irańskiej. – Wierzę, że w trzecim secie wygraliśmy dzięki dobrej zagrywce. Jednak nie umieliśmy tego atutu zastosować w całym meczu.

Najwięcej punktów w zespole Iranu zdobył Amir Ghafour – 22, zaś w drużynie Hiszpanii Francisco Ruiz – 18.

Iran – Hiszpania 3:1
(25:15, 25:17, 17:25, 25:17)

Iran: Faezi, Salafzoon, Bagherpour, Ghafour, Mirzajanpour, Tariverdi oraz Hosseini (libero), Fayazi, Sadeghyani, Shirood, Mirzaei
Hiszpania: Baos, Bruque, Almansa, Ruiz, Bugallo, Ruiz oraz Llabres (libero) Sánchez, Villena, Sanllehi, Corrales

Grupa G:

Zwycięstwo bez straty seta odnieśli dziś Francuzi, którzy pokonali ekipę japońską. Przewaga Trójkolorowych była wyraźna jedynie w drugiej partii, w której szybko odskoczyli na kilka punktów i wygrali 25:15. Najciekawsza okazała się końcówka trzeciego seta. W walce na przewagi mocniejsi okazali się jednak Francuzi i to oni wygrali 26:24.

W zespole japońskim 16 punktów zdobył Masahiro Yanagida. Wśród Francuzów najlepiej punktowali Olivier Ragondet oraz Thièbault Bruckert – po 9 "oczek".

Japonia – Francja 3:0
(25:22, 25:15, 26:24)

Japonia: Dekita, Fushimi, Ikeda, Hisahara, Kuboyama, Yanagida oraz Tsuruda (libero), Yoshoika, Haruta, Okada

Francja: Ragondet, Burel, Ngapeth, Bruckert, Accabray, Oriol oraz Duee (libero), Guelle, Petro, Talia, Rabiller

Grupa H:

W pierwszym meczu II rundy zespół Brazylii pokonał bez straty seta Egipcjan. W każdej z partii ekipa egipska osiągała granicę 20 punktów, jednak tylko w trzecim secie udało im się doprowadzić do nerwowej końcówki.

W zespole egipskim 12 punktów wywalczył Omar Hassan, zaś wśród Brazylijczyków 15 punktów zdobył Vitor Lobato.

Kapitan Brazylijczyków, Otavio Henrique, powiedział, że zespół cieszy się z wygranej i dobrze rozegranego spotkania. – Szkoda jednak, że nie gramy wśród ośmiu najlepszych ekip – dodał.

Egipt – Brazylia 0:3
(20:25, 20:25, 22:25)

Egipt: El Kotb, El Sayed, Khater, El Askolany, Hassan, Abdel oraz Khalil (libero), Mohamed, Idris, Ibrahim
Brazylia: Lobato, Oliveira, Rocha, de Souza, Nunes, Lucarelli oraz Augusto (libero), Santos, Freire, de Melo, Hamacher

Trudne zadanie już na początku II rundy mieli Amerykanie. Ich pojedynek z zespołem Algierii zakończył się dopiero po pięciu setach. W wygranych partiach siatkarze USA wygrywali pewnie i z wysoką różnicą punktową. W przegranych osiągali granicę 20 punktów, jednak w końcówkach brakowało im koncentracji.

W zespole ze Stanów Zjednoczonych 21 „oczek" zapisał na swoim koncie Joshua Taylor. Wśród Algierczyków najwięcej punktował Raouf Nedjar – 19.

USA – Algieria 3:2
(25:17, 22:25, 25:17, 20:25, 15:6)

USA: Davis, Dejno, Albright, Rowe, Sander, Taylor oraz Mottram (libero), Christenson, Clayton, Crabb,
Algieria: Benkahoul, Zouai, Nedjar, Barris, Hosni, Baadji oraz Bouluiza (libero), Kerboua, Ghenaim, Addou