Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Młodość w Radomiu

Młodość w Radomiu

fot. archiwum

Czarni finalizują rozmowy w sprawie pozyskania Łukasza Łapszyńskiego (MKS Kędzierzyn Koźle) i Piotra Orczyka (Wifama Łódź). Akces do radomskiego klubu zgłosił Szymon Romać, kolejny kadrowicz i tak jak dwaj pierwsi, uczeń SMSu Spała.

Sprawa pozyskanie nowego utalentowanego siatkarza wyjaśni się w najbliższym czasie. Tymczasem Janusz Stańczak, prezes Czarnych informuje. – Szymon to bardzo perspektywiczny, dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi (196 cm wzrostu) zawodnik. Co nie jest bez znaczenia, jest uczniem II klasy SMS PZPS Spała i z pewnością byłby dużym wzmocnieniem naszej młodzieżowej sekcji – podkreśla Janusz Stańczuk.

Rozmowy z trzema kadrowiczami są finalizowane. Już wiadomo, że Czarni pozyskali kilku kolejnych nowych, obiecujących zawodników. Z drugoligowym zespołem trenuje 19-letni Mateusz Siudak. Były zawodnik bełchatowskiej Skry i Farta Kielce będzie studiować w Radomiu, chce reprezentować barwy Czarnych. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zajęcia w radomskim klubie rozpoczęło też pięciu młodszych siatkarzy: Konrad Surmacz (Przysucha), Kamil Jarzyna (Lublin), Kamil Myszka (Starachowice), Maciej Łuczyński (Kozienice) i Jakub Pastuszka (Skarżysko Kamienna). – Najmłodszy z tego grona Konrad Surmacz to jeszcze uczeń gimnazjum. Najstarszy Jakub Pastuszko zdał do II klasy Liceum Ogólnokształcącego – podkreśla Janusz Stańczuk.

Tak potężny zaciąg jest sporym wyzwaniem, nie tylko szkoleniowym, ale i organizacyjnym. Prezes Czarnych jednak uspokaja. – Wszyscy mają zagwarantowane miejsca w internacie. Wszyscy otrzymają również wsparcie nie tylko trenerów, ale i opiekunów w szkołach – zapewnia Janusz Stańczuk. Z pewnością aklimatyzacji w nowym środowisku pomóc ma siatkarzom, tym zarówno z SMS PZPS, jak i pozostałym, planowana w najbliższym czasie kilkudniowa konsultacja szkoleniowa. Prezes Czarnych nie kryje. – Wszystkie nasze zabiegi zmierzają w jednym kierunku. Mamy nadzieje utrzymać wysoką pozycję na arenie ogólnopolskiej – zapewnia Janusz Stańczuk.źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved