Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wyniki turnieju w Hajnówce

Wyniki turnieju w Hajnówce

fot. archiwum

Siatkarze Pronaru Parkiet Hajnówka i Ślepska Suwałki po raz pierwszy podczas przygotowań do sezonu I ligi sprawdzili formę w grach towarzyskich. W hajnowskim turnieju gospodarze zajęli trzecie miejsce, a drużyna Ślepska wygrała tylko jeden mecz.

Oprócz dwóch naszych I-ligowych zespołów w dwudniowej imprezie wzięły udział Avia Świdnik – także z I ligi oraz II-ligowe AS Białołęka i Pekpol Ostrołęka. Ustalono, że w każdym meczu będą rozgrywane trzy sety.

Trener hajnowian Paweł Blomberg pokazał mocno zmieniony skład, w którym z podstawowej szóstki z poprzedniego sezonu zostali Łukasz Staniewski , Sebastian Wójcik i Artur Żyliński . Kłopot jest tym większy, że odszedł podstawowy rozgrywający Konrad Woroniecki . Zastąpić go mają niedawny rezerwowy Bartosz Zrajkowski i sprowadzony Leonard Tietianiec.

– Na rozegraniu mamy problem, bo z Woronieckim gra fajnie się układała- twierdzi Blomberg . – Aby poukładać to z nowymi rozgrywającymi, potrzebujemy czasu i bardzo dużo pracy.Wśród atakujących w Pronarze także występują nowi zawodnicy. Po roku do drużyny wrócił Allassane Guindo , który wcześniej z hajnowianami wywalczył awans do I ligi, a ostatni sezon spędził w Ósemce Siedlce. Do Pronaru przeszedł także Janusz Ignaciuk . Natomiast na libero Tomasza Knasieckiego , który przeszedł do Ślepska, zastąpił Daniel Saczko . W sumie Blomberg podczas turnieju miał do dyspozycji tylko dziewięciu zawodników, gdyż ostatnio zrezygnowano ze względów zdrowotnych ze środkowego Sławomira Pyty .

– Turniej pokazał, że z libero nie ma problemu, gdyż Saczko bardzo dobrze spisuje się w przyjęciu i w obronie – uważa Blomberg. – Z atakujących więcej dałem pograć Guindo, gdyż ma duże zaległości treningowe i potrzebuje sporo czasu, aby wrócić do takiej dyspozycji, jaką prezentował w naszej drużynie poprzednio. Potrzebujemy jeszcze co najmniej dwóch siatkarzy. Przede wszystkim jest nam niezbędny środkowy, bo nie mamy w ogóle żadnego na zmianę i przydałby się jeszcze jeden skrzydłowy. Mam nadzieję, że finanse pozwolą nam sprowadzić jeszcze zawodników na te dwie pozycje.

Gorzej w turnieju wypadł beniaminek I ligi Ślepsk Suwałki. Zespół Adama Aleksandrowicza wygrał tylko z najsłabszym zespołem zawodów AS Białołęką. Aleksandrowicz mógł skorzystać z 13 graczy, w tym nowych: Knasieckiego, atakujących Bartosza Krzyśka i dwóch przyjmujących Marka Wawrzyniaka i Wojciecha Dziurkowskiego .

– Moim zawodnikom po ostatnich dosyć ciężkich zajęciach brakowało przede wszystkim świeżości – podsumowuje Aleksandrowicz. – Mogliśmy się pokusić o wygraną z gospodarzami, gdyż mieliśmy trzy piłki meczowe, ale wyniki wcale się tu nie liczyły. Nowi gracze pokazali, że mogą rywalizować o miejsce w wyjściowej szóstce. W dalszym ciągu poszukujemy jeszcze środkowego.

Na koniec turnieju okazało się, że trzy zespoły, Avia, Pronar i Pekpol, mają taką samą ilość punktów i taki sam stosunek setów. O tym, że pierwsze miejsce zajęła Avia, przed Pekpolem i Pronarem, zadecydowały małe punkty. Czwarte miejsce zajął Ślepsk.

Wyniki spotkań:

Pronar Parkiet Hajnówka – AS Białołęka 3:0
Pronar – Avia Świdnik 2:1
Avia – Ślepsk Suwałki 2:1
Ślepsk – Pekpol Ostrołęka 0:3
Pekpol – Białołęka 2:1
Białołęka – Avia 0:3
Pronar – Ślepsk 2:1
Avia – Pekpol 2:1
Białołęka – Ślepsk 0:3
Pronar – Pekpol 1:2

 

źródło: Gazeta Wyborcza, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved