Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafael Redwitz: Przyzwyczaić się do ciężkiej pracy

Rafael Redwitz: Przyzwyczaić się do ciężkiej pracy

fot. archiwum

- Dla mnie jako rozgrywającego istotne jest  zgranie się z wszystkimi zawodnikami, więc osobiście cieszę się, że już pracujemy tak intensywnie i praktycznie ćwiczymy każdy element gry. - ocenia zgrupowanie w Szczyrku Rafael Redwitz, rozgrywający Asseco Resovii.

Jakie wrażenia po tygodniu pobytu w Szczyrku?

Mamy tu właściwie wszystko, czego potrzebujemy do tego żeby ciężko trenować, a po treningach dobrze zjeść i odpocząć sobie na basenie, spacerze, czy zabiegach odnowy biologicznej. Ważne jest również to, że jesteśmy wszyscy razem i możemy z powodzeniem poznawać się nawzajem i efektywnie trenować. Atmosfera jest bardzo dobra, bo wszyscy wykazują motywację do pracy i chęć poznania się z nowymi zawodnikami w zespole. Koledzy z zespołu są dla mnie bardzo życzliwi. Oczywiście mi jest trochę trudniej uczestniczyć w jakichś bardziej zaawansowanych dyskusjach przez to, że nie znam polskiego, a mój angielski też jeszcze pozostawia sporo do życzenia. Postaram się jednak podszkolić, tak żeby komunikacja z innymi zawodnikami była coraz lepsza.

Trenujecie dziennie po 5-6 godzin. Czy jest to dla ciebie nowością?Długość zajęć i ich natężenie jeśli chodzi o wysiłek fizyczny, są naturalne. Jestem do tego typu treningów przyzwyczajony. Myślę, że po takiej długiej przerwie, jaką mieliśmy na odpoczynek, to bardzo ważne żeby jak najszybciej przyzwyczaić się do ciężkiej pracy. Dla mnie jako rozgrywającego istotne jest również zgranie się z wszystkimi zawodnikami, więc osobiście cieszę się, że już pracujemy tak intensywnie i praktycznie ćwiczymy każdy element gry. Z każdym dniem idziemy do przodu i to jest pozytywne na przyszłość. Na tym etapie przygotowań bardzo istotna jest praca nad techniką indywidualną, a więc na początku trenowanie tzw. prostych piłek, kształtowanie techniki przyjęcia, rozegrania i ataku. Bardzo ważna jest koncentracja. Z czasem, jak wzajemnie poznamy swoje możliwości i upodobania, będziemy mogli trenować trudniejsze akcje i coraz bardziej zgrywać się. Wiadomo jednak, że na to potrzeba trochę czasu i właśnie ciężkiej pracy na treningach.

Poznałeś już chyba trenera Ljubo Travicę i jego filozofię pracy?

Jestem bardzo zadowolony z pierwszego tygodnia pracy z tym szkoleniowcem. Podoba mi się jego warsztat, ale również osobowość. To jest ten typ trenera, który jest otwarty na dyskusję i z którym można podzielić się opiniami na wiele spraw. Ljubo oczekuje stuprocentowego zaangażowania na każdym treningu. Bardzo szczegółowo analizuje naszą grę i zachowania na boisku. Wymaga dokładności w wykonywanych elementach, a więc kładzie duży nacisk na technikę i powtarzalność pewnych zagrań, które potem mają zaprocentować w meczach. Myślę, że jego styl jego pracy i oczekiwania wobec nas, motywują wszystkich do ciężkiej pracy.

 

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved