Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Wyniki trzeciego dnia rywalizacji

MŚ kadetów: Wyniki trzeciego dnia rywalizacji

x - [stare] Mistrzostwa świata kadetów 2009

Za nami I faza grupowa Mistrzostw Świata kadetów. Wiemy już, które ekipy awansowały do gry o miejsca 1.-8., a które o pozycje 9.-16. Niestety w tej drugiej grupie znalazła się ekipa Polski, która przegrała wszystkie spotkania w grupie D.

Grupa A

Zwycięstwem nad ekipą Egiptu Tunezyjczycy przypieczętowali swój awans do kolejnej fazy, w której będą mieli okazję powalczyć o miejsca medalowe. Spotkanie, choć wygrane 3:1, nie było łatwe. Trzy pierwsze sety były rozgrywane w atmosferze walki do samego końca i każda z końcówek kosztowała obie ekipy wiele nerwów. Jedynie w czwartej partii Tunezyjczycy zdobyli kilka punktów bezpiecznej przewagi i wygrali do 20.

Tunezja – Egipt 3:1
(25:22, 23:25, 25:23, 25:20)

Tunezja: Ben Abdallah, Agrebi, Ayech, Ben Othmen, Sammoud, Besbes oraz Hmissi (libero), Obba, Siala, Messaoud, Ben Bey
Egipt: El Kotb, Idris, Hussein, Khater, Hassan, Abdel oraz Khalil (libero), Mohamed, El Sayed, El Askolany, Ibrahim

Z 1. miejsca w grupie awansowali do dalszych gier Włosi, którzy wygrali wszystkie swoje mecze, a na koniec pokonali 3:1 ekipę Portoryko. Rywale zwyciężyli tylko w drugiej partii. W pozostałych ekipa włoska spokojnie kontrolowała przebieg gry i zwyciężała bez większych problemów.

Portoryko – Włochy 1:3
(19:25, 25:22, 19:25, 20:25)

Portoryko: Lopez, Burgos, Archilla, Morales, Perez, Ribas oraz Mulero (libero), Agosto, J. Rivera, C. Rivera, Diaz, Solivan
Włochy: Pinelli, Fedirizzi, Vettori, Preti, Speradino, Lanza oraz Peseresi (libero)

Grupa B

Amerykanie odnieśli w grupie B dwa zwycięstwa, w tym nad ekipą Japonii w niedzielę. Mimo to ekipa USA zajęła 3. miejsce i zagra o miejsca 9.-16. Wszystko przez gorszy bilans małych punktów w porównaniu z ekipami Serbii i Iranu.

USA – Japonia 3:1
(25:21; 23:25; 25:21; 25:22)

USA: Davis, Dajno, Olbright, Rowe, Sander, Taylor oraz Mottram (libero), Crabb, Gibson
Japonia: Dekita, Fushimi, Ikeda, Hisahara, Kuboyama, Yanagida oraz Tsuruda (libero), Maeda, Yoshioka, Haruta, Okada

Spotkanie Serbii i Iranu okazało się pojedynkiem o 1. miejsce w grupie. Lepsi okazali się ci drudzy, którzy pokonali rywali bez straty seta, choć pierwszy i trzeci były wyrównane do samego końca. Jedynie w drugiej partii ekipa irańska była wyraźnie lepsza od serbskiej.

Serbia – Iran 0:3
(22:25, 11:25, 23:25)

Serbia: Kovacević, Jovović, Milutinović, Petković, Opacić, Atanasijević oraz Rajković (libero), Perić, Buculjević, Mrdak
Iran: Faezi, Salafzoon, Bagherpour, Ghafour, Mirzajanpour, Tariverdi oraz Hosseini (libero), Fayazi, Marzaei

Grupa C

Po dwóch porażkach na koniec I rundy Francuzom udało się odnieść zwycięstwo. Pokonali Algierię 3:1, choć w pierwszym secie lepsi, po wyrównanej końcówce, byli Algierczycy. Do walki na przewagi doszło natomiast w drugiej partii. Tym razem górą byli Trójkolorowi. W kolejnych dwóch setach ekipa francuska zagrała już o wiele pewnie i po zdobyciu bezpiecznej przewagi wygrywała dwukrotnie do 16.

Francja – Algieria 3:1
(23:25; 27:25; 25:16; 25:16)

Francja: Ragondet, Burel, Le Goff, Petro, Talia, Oriol oraz Duee (libero), Guelle, Bruckert, Rabiller
Algieria: Benkahoul, Zouai, Nedjar, Barris, Hosni, Baadji oraz Bouluiza (libero), Karboua, Haichour, Ghenaim

O 1. miejsce w grupie rywalizowały ekipy Hiszpanii i Argentyny. Już w pierwszym secie doszło do walki na przewagi. Dopiero od stanu 28:28 ekipie hiszpańskiej udało się zdobyć dwa punkty i zwyciężyć. Jednak w pozostałych partiach grę kontrolowali już Argentyńczycy. W trzecim secie siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego zdołali jeszcze doprowadzić do gry na przewagi, ale tym razem szczęście dopisało ich rywalom.

Hiszpania – Argentyna 1:3
(30:28, 19:25, 24:26, 22:25)

Hiszpania: Baos, Bruque, Almansa, B. Ruiz, Bugallo, F. Ruiz oraz Llabres (libero), Sanchez, Sanllehi, Corrales
Argentyna: Castellani, Sole, Finoli, Quiroga, Ribone, Ramos oraz Hehn (libero), Vaca, Vinti, Franetovich

Grupa D

Do grup, które powalczą o miejsca medalowe awansowały Rosja i Indie. Rosjanie okazali się jedyną ekipą, która zdołała pokonać siatkarzy z Indii i to bez straty seta. Jedynie w pierwszej partii ekipa hinduska stawiła opór, zdobywając 20 punktów. W pozostałych partiach Rosjanie zdobywali bezpieczną przewagę i wygrywali z dużą różnicą punktową.

Rosja – Indie 3:0
(25:20, 25:18, 25:13)

Rosja: Filipow, Stulenkow, Kobzar, Shchachidow, Nikiszin, Tsentalowich oraz Plakhow (libero), Lotkow, Kolesnik, Ostrakhowskij, Kulikow
Indie: Ranjit, Ravikumar, Vaishnav, Omveer, Gurjant, Navjit oraz Kanagaraj (libero), Thennarasan, Srikapil, Dilip