Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010 kobiet: Awans Kostarykanek i Kanadyjek

Kwal. do MŚ 2010 kobiet: Awans Kostarykanek i Kanadyjek

x - [stare] Mistrzostwa świata (K) 2010

Z zakończonego wczoraj turnieju kwalifikacyjnego, rozgrywanego w meksykańskiej Tijuanie do  MŚ awansowały dwie ekipy: Kostarykanki, które w niedzielę pokonały siatkarki z Trynidadu i Tobago oraz Kanadyjki - zwyciężczynie pojedynku z Meksykankami.

Spotkanie pomiędzy Kostaryką, a Trynidadem i Tobago trwało niewiele ponad godzinę. Zwyciężczynie nie pozwoliły rywalkom na przekroczenie granicy osiemnastu oczek zdobytych w secie i przeważały w praktycznie we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła.

Kostaryka – Trynidad i Tobago 3:0
(25:16, 25:17, 25:18)

Ostatni pojedynek turnieju był niezwykle emocjonujący, bowiem decydował on o awansie gospodyń lub Kanadyjek. Pierwsze dwie odsłony należały do tych drugich. Seta trzeciego Meksykanki rozpoczęły jednak wyraźnie odmienione, co zaowocowało ich zwycięstwem w tej i następnej partii. Ostatecznie z awansu cieszyły się  Kanadyjki, które wygrały tie-breaka 15:8.

Meksyk – Kanada 2:3
(13:25, 22:25, 25:22, 25:20, 8:15)