Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Argentyńczycy z biletem do Włoch

Kwal. do MŚ 2010: Argentyńczycy z biletem do Włoch

x - [stare] Mistrzostwa świata (M) 2010

W San Luis zakończył się turniej III rundy do MŚ 2010, które odbędą się we Włoszech. O jedną przepustkę rywalizowały cztery zespoły. Od początku faworytami byli, doświadczeni na arenie międzynarodowej, gospodarze i to oni pojadą na mistrzostwa.

Reprezentacje Boliwii i Chile już po dwóch dniach turnieju wiedziały, że na awans nie mają szans. Mimo to rozegrały między sobą zaciętą walkę o to, aby nie zająć na tym turnieju ostatniego miejsce. Pierwszą partię bardzo pewnie wygrali Chilijczycy, jednak kolejne dwa sety padły łupem ekipy boliwijskiej. Początek czwartego seta był jeszcze wyrównany, jednak później Chile wróciło do walki i kontrolowało przebieg gry do końca. Za ciosem Chilijczycy poszli też w tie-breaku. Wygrana 15:13 i w całym meczu 3:2 dało im 3. miejsce w turnieju.

Boliwia – Chile 2:3
(14:25, 25:22, 25:21, 21:25, 13:15)

Boliwia: Perez, Cossio, Lazarte, Guachalla, Lelarge, Meruvia oraz Martinez (libero)
Chile: Lopez, Parraguirre M., Gevert S., Gevert J., Salinas, Pesenti oraz Luoreiro (libero), Gomez, Salem, Parraguirre T., Santos

Kolumbijczycy po dwóch dniach zmagań ustępowali Argentynie jedynie nieco gorszym stosunkiem setów. Wygrana z gospodarzami dawałaby im awans. Nic takiego się jednak nie zdarzyło, bowiem Argentyńczycy w dwóch pierwszych setach zagrali bardzo dobrze i wygrali do 15 i 16. W trzeciej partii gospodarze nieco się rozluźnili, co wykorzystali rywale, doprowadzając do wyrównanej końcówki. W niej górę wzięło doświadczenie ekipy argentyńskiej, która wygrała 25:23.

Argentyna – Kolumbia 3:0
(25:15, 25:16, 25:23)

Argentyna: Arroyo, Filardi, Ocampo, Scholtis, Spajic, De Cecco oraz Gonzalez (libero), Porporatto, Gonzalez, Pereyra
Kolumbia: Jimenez, Martinez, Moreno, Olarte, Zapata, Vanegas oraz Velasquez (libero), Mosquera