Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Krzysztof Iwańczuk: To wielki sukces Kingi

Krzysztof Iwańczuk: To wielki sukces Kingi

fot. archiwum

W Grecji zakończyły się Mistrzostwa Europy do lat 20 w siatkówce plażowej. Świetnie wypadła Kinga Kołosińska z lubelskiego AZS UMCS TPS, która, wraz z Beatą Gałek z MOSiR-u Mysłowice, zdobyła tytuł wicemistrzowski.

W walce o złoto Polki po zaciętej walce musiały uznać wyższość Włoszek Menegatti/Allegretti. Przegrały 1:2 (21:16, 13:21, 13:15). Druga nasza para Paszek/Bekier wróciła do kraju z brązem.

To wielki sukces Kingi – mówi Krzysztof Iwańczuk, prezes Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej. – Ona grała już z Beatą Gałek dwa lata temu na Mistrzostwach Europy do lat 18. Wówczas tej parze nie udało się zdobyć medalu. Były czwarte. Wystąpiły też na Mistrzostwach Świata do lat 18. Tam zajęły piąte miejsce. To jeszcze nie koniec sezonu dla tej pary, bo przed nimi Mistrzostwa Świata do lat 19. Dodam, że jest to też sukces trenera Jacka Rutkowskiego, który zaraził Kingę tą odmianą siatkówki. Przez ostatni rok Kołosińska była w Szkole Mistrzostwa Sportowego Siatkówki Plażowej w Łodzi. Od października podejmie studia na Wydziale Politologii UMCS.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved