Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Nummerdor i Schuil triumfują u siebie

Nummerdor i Schuil triumfują u siebie

plażówka mężczyzn 2

Holenderska para Nummerdor/Schuil zwyciężyła w turnieju World Tour w Hadze. Grający na krajowych boiskach Holendrzy w finale imprezy pokonali hiszpański duet Herrera/Gavira. Na trzecim miejscu uplasowali się Brazylijczycy Harley/Alison.

Finał World Touru w Hadze zgromadził wielu kibiców, głodnych sukcesu swoich rodaków. Nummerdor i Schuil nie zawiedli pokładanych w nich nadziei i sięgnęli po złoto. By zagrać w tym spotkaniu Holendrzy musieli dziś zmierzyć się najpierw z estońską dwójką Kais Kr./Vesik. Mecz okazał się dla nich rozgrzewką przed najważniejszym dziś pojedynkiem. Popularny Raini i jego boiskowy partner pokonali rywali w dwóch setach do 17 i 16. Z kolei Hiszpanie stoczyli długi i ciężki pojedynek z Brazylijczykami. Trzysetowe widowisko trwało prawie godzinę. Dwójka Herrera/Gavira mogła je zakończyć już w dwóch setach, jednak w końcówce odskoczyli Brazylijczycy i nie dali już przeciwnikom dojść do głosu. Tie-breaka Hiszpanie wygrali już do 11.

Spotkanie finałowe również przyniosło wiele emocji. Pierwszy set, choć grany z lekką przewagą Holendrów zakończył się ich zwycięstwem do 17. W drugiej odsłonie wysokie prowadzenie praktycznie od początku utrzymywali Hiszpanie. Jednak od stanu 17:10 Nummerdor i Schuil zaczęli odrabiać straty. W końcówce przewaga dwójki z półwyspu Iberyjskiego stopniała do dwóch oczek 19:17. Udało się im jednak dociągnąć ją do końca i ostatecznie w drugiej partii Hiszpanie wygrali do 18. Tie-break rozpoczął się od wysokiego prowadzenia gospodarzy 5:1, Hiszpanie byli w stanie odrobić straty do 4:6. Pozostała część spotkania rozegrana została pod dyktando Holendrów, którzy seta decydującego wygrali do 10.

Spotkanie o trzecie miejsce na podium również zakończyło się w tie-breaku. Pierwsza partia do końca trzymała w napięciu i tylko dobra skuteczność w ataku Estończyków pozwoliła im zwyciężyć do 19. W drugiej od początku przeważali podrażnieni przegraną Brazylijczycy i to oni wygrali pewnie do 14. Tie-break to znowu wyrównana gra obu drużyn, choć lekką przewagę można było dostrzec w poczynaniach coraz pewniej czujących się Brazylijczyków. Zaważyło to przy końcu spotkania, które wygrali Canarinhos.