Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Nowy sezon wielkopolskiej siatkówki

Nowy sezon wielkopolskiej siatkówki

fot. archiwum

Sezon 2009/2010 w wielkopolskiej siatkówce zapowiada się bardzo interesująco. Po zakończeniu poprzedniego, w połowie lutego 2009r., nikt nie mógł przypuszczać, że w kolejnych rozgrywkach w obu grupach III ligi dojdzie do poważnych roszad.

W III lidze serii "A" wystartuje 7 zespołów, z których aż 3 to beniaminki. Dla zespołu SKF KS Poznań będzie to absolutny debiut na tym szczeblu.

Faworytów rozgrywek upatruje się w pozostałych poznańskich ekipach. Bardzo dużą niewiadomą będzie zespół KS Energetyk Poznań. Energetyk pojawił się w rozgrywkach III ligi "A" w miejsce zespołu UKS Gimnazjon Suchy Las, z którego to do Poznania przeniósł się trener Marek Jankowiak wraz z trzonem zawodniczek. Zawodniczki z Suchego Lasu w cuglach wygrały zeszłoroczne rozgrywki III ligi "B" przegrywając w 14 meczach zaledwie seta.

Drugą grupę drużyn stanowią zespoły, które powinny walczyć o miejsca w 2-5. Są to: UKS ZSMS Poznań, UKŻPS Kościan i UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina. Drużyna "Zielonych Wzgórz" to bezpośrednie zaplecze zespołu drugoligowego.Rozgrywki III ligi "B" w nowym sezonie podzielone będą na dwie grupy, które zostały wyłonione wg kryteriów geograficznych. Trudno jednoznacznie wskazać faworyta do awansu, gdyż na siatkarskiej mapie wielkopolski pojawiły się nowe kluby, które jak zawsze przed sezonem stanowią zagadkę. Silna powinna być ekipa ze Śremu, niewiadomą stanowią spadkowicze ze Słupcy i Pleszewa.

Wszystko rozstrzygnie się jednak w ligowych bojach, na które serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców siatkiówki kobiet w Wielkopolsce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved